10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Oszuści w sieci nie śpią: Jak nie stracić pieniędzy podczas internetowych łowów?

OlsztynOszuści w sieci nie śpią: Jak nie stracić pieniędzy podczas internetowych łowów?

W poniedziałek, 4 grudnia, do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie podejrzenia oszustwa. Kobieta poszukująca kierownicy do gier wirtualnych natknęła się na atrakcyjną ofertę na portalu ogłoszeniowym. Sprzedawca zasugerował, by transakcję przeprowadzić za pośrednictwem innej witryny aukcyjnej z darmową wysyłką. Jednak próba uzyskania danych osobowych i kodu BLIK wzbudziła w kupującej podejrzenia.

reklama

Po zbadaniu strony i informacji aukcyjnej oraz wobec braku możliwości kontaktu ze sprzedającym kobieta zgłosiła oszustwo policji. Straciła 450 złotych, lecz kierownicy nigdy nie otrzymała.

Przypadek ten jest przestrogą dla wszystkich korzystających z zakupów w sieci. Policja przypomina o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa przy transakcjach online. Uważajmy na zbyt atrakcyjne oferty i cenowe okazje. Istotne jest czytanie opinii na temat sprzedających oraz unikanie zakupów poza oficjalnymi aukcjami. Ważne, by nie udostępniać swoich danych, w szczególności numerów kart płatniczych oraz haseł. Policja podkreśla również, aby zwracać uwagę na dostępne formy płatności i zachować wszelką korespondencję ze sprzedającym, co może stanowić dowód w sprawie. Aby nie stać się kolejną ofiarą oszustów w sieci, musimy sami zadbać o bezpieczeństwo przeprowadzanych przez nas transakcji.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia