10.3 C
Olsztyn
wtorek, 20 maja, 2025
reklama

Wyróżnieni bohaterowie codzienności – wolontariusze z Warmii i Mazur zmieniają świat na lepsze

WiadomościWyróżnieni bohaterowie codzienności – wolontariusze z Warmii i Mazur zmieniają świat na...
Google News Obserwuj nas w Google

Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbyła się w Olsztynie, uczciła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W wydarzeniu wzięły udział regionalne władze oraz organizacje współpracujące z wolontariuszami. Podczas uroczystości wyróżnienia odebrały osoby i instytucje, które swoją postawą i działaniem na rzecz innych stały się dla wielu wzorem do naśladowania.

reklama

Marszałek województwa, Marcin Kuchciński, w swoim przemówieniu podkreślił wagę empatii i potrzebę jej kształtowania od najmłodszych lat. Przytoczył tragiczne wydarzenie w Andrychowie, gdzie 14-letnia dziewczynka zmarła z zimna na oczach lokalnej społeczności. Podkreślił, że wolontariat ma nie tylko zaspokajać bieżące potrzeby, ale również edukować.

Gala zgromadziła przedstawicieli różnych środowisk, którzy nie tylko dzielili się swoimi doświadczeniami, ale również zostali uhonorowani w konkursie „Barwy Wolontariatu”. Konkurs ten promuje najbardziej inspirujące działania i wzorową współpracę z wolontariuszami. Wśród laureatów znalazły się osoby o wyjątkowym zaangażowaniu społecznym takie jak Dominik Jeffrey Rimaszauskas – student i instruktor harcerski, który realizował projekty na rzecz młodzieży, czy siostra Halina Grygo – nauczycielka szkolna wykonująca pracę wolontariacką.

reklama

Specjalne wyróżnienie otrzymało także Szkolne Koło Wolontariatu przy I LO w Elblągu, które zwyciężyło w konkursie „Motto wolontariusza Warmii i Mazur”, prezentując hasło: „Na Warmii i Mazurach mamy takie zdanie – człowiek staje się piękny poprzez pomaganie”.

Gala pokazuje, że wolontariat funkcjonuje na wielu poziomach i ma ogromny wpływ na społeczności lokalne. Potwierdza również, że zaangażowanie i niesienie pomocy innym to wartości, które są doceniane i mogą zmieniać otaczający nas świat. Organizatorzy wydarzenia z nadzieją patrzą w przyszłość, wierząc, że tego rodzaju aktywność społeczna będzie się coraz szerzej rozwijać i mobilizować nowe osoby do działania.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Zostaw opinię pod artykułem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń metalowych

Ogrodzenie to bardzo ważny element na każdej posesji – pełni funkcje ochronne, wyznacza granice działki oraz wpływa na estetykę otoczenia.

Kabaret Neo-Nówka w Ostródzie z nowym programem „Pokolenie DNA”! Nie przegap tego wieczoru pełnego śmiechu!

Już 23 maja 2025 roku o godz. 20:00 w Amfiteatrze w Ostródzie wystąpi uwielbiany przez publiczność Kabaret Neo-Nówka!

Donice podświetlane – stylowa dekoracja do wnętrz i ogrodów

Innowacyjny element aranżacyjny, który zyskuje na popularności zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i miłośników stylowych ogrodów.

Nowoczesna firma sprzątająca w Olsztynie – ekologia i robotyzacja na pierwszym miejscu!

Ta firma od ponad 13 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie usług sprzątających.

Dlaczego Worksol Group zatrudnia rekruterów z Filipin w swoich biurach?

Rekruterzy z Filipin odgrywają kluczową rolę w całym procesie rekrutacyjnym, oferując kompleksowe wsparcie kandydatom.

Cyfrowa rewolucja w komunikacji głosowej

Rozwiązaniem, które zyskuje na popularności, jest voip telefonia, czyli technologia umożliwiająca prowadzenie rozmów głosowych przez Internet.

Najlepsze marki samochodów: TOP-10

Opierając się na rankingach popularności samochodów, opracowaliśmy własny i zebraliśmy w nim najlepsze marki. 

Co poza wyprawką? Artykuły, które ułatwią codzienność z maluchem

Praktyczny przewodnik po produktach, które mogą się przydać w każdym domu z maluszkiem.

Disc golf — dyscyplina dla każdego

Rozpoczynający się właśnie sezon letni to idealny moment na znalezienie nowego sposobu na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Villaro wkracza do Lidzbarka Warmińskiego – elegancja i styl jeszcze bliżej Ciebie!

Już 17 maja zapraszamy na otwarcie nowego salonu w Lidzbarku Warmińskim! Znajdziesz nas w M Parku przy ul. Olsztyńskiej 8.
reklama
reklama