29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Wyróżnieni bohaterowie codzienności – wolontariusze z Warmii i Mazur zmieniają świat na lepsze

WiadomościWyróżnieni bohaterowie codzienności – wolontariusze z Warmii i Mazur zmieniają świat na...

Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbyła się w Olsztynie, uczciła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W wydarzeniu wzięły udział regionalne władze oraz organizacje współpracujące z wolontariuszami. Podczas uroczystości wyróżnienia odebrały osoby i instytucje, które swoją postawą i działaniem na rzecz innych stały się dla wielu wzorem do naśladowania.

reklama

Marszałek województwa, Marcin Kuchciński, w swoim przemówieniu podkreślił wagę empatii i potrzebę jej kształtowania od najmłodszych lat. Przytoczył tragiczne wydarzenie w Andrychowie, gdzie 14-letnia dziewczynka zmarła z zimna na oczach lokalnej społeczności. Podkreślił, że wolontariat ma nie tylko zaspokajać bieżące potrzeby, ale również edukować.

Gala zgromadziła przedstawicieli różnych środowisk, którzy nie tylko dzielili się swoimi doświadczeniami, ale również zostali uhonorowani w konkursie „Barwy Wolontariatu”. Konkurs ten promuje najbardziej inspirujące działania i wzorową współpracę z wolontariuszami. Wśród laureatów znalazły się osoby o wyjątkowym zaangażowaniu społecznym takie jak Dominik Jeffrey Rimaszauskas – student i instruktor harcerski, który realizował projekty na rzecz młodzieży, czy siostra Halina Grygo – nauczycielka szkolna wykonująca pracę wolontariacką.

reklama

Specjalne wyróżnienie otrzymało także Szkolne Koło Wolontariatu przy I LO w Elblągu, które zwyciężyło w konkursie „Motto wolontariusza Warmii i Mazur”, prezentując hasło: „Na Warmii i Mazurach mamy takie zdanie – człowiek staje się piękny poprzez pomaganie”.

Gala pokazuje, że wolontariat funkcjonuje na wielu poziomach i ma ogromny wpływ na społeczności lokalne. Potwierdza również, że zaangażowanie i niesienie pomocy innym to wartości, które są doceniane i mogą zmieniać otaczający nas świat. Organizatorzy wydarzenia z nadzieją patrzą w przyszłość, wierząc, że tego rodzaju aktywność społeczna będzie się coraz szerzej rozwijać i mobilizować nowe osoby do działania.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane