6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Seria zdarzeń drogowych w Olsztynie – apel policji o ostrożność

OlsztynSeria zdarzeń drogowych w Olsztynie – apel policji o ostrożność

W środę, 6 grudnia, od godzin porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali w 4 różnych lokalizacjach, gdzie doszło do kolizji i wypadków.

reklama

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło skrzyżowania ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego. Według wstępnych ustaleń 66-letni kierowca skody zignorował sygnały świetlne i nie udzielił pierwszeństwa hondzie, co zakończyło się kolizją. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba musiała zostać hospitalizowana. Policjanci będą analizować przyczyny i okoliczności wypadku.

Kolejne zawiadomienie dotyczyło zderzenia na skrzyżowaniu ulicy Iwaszkiewicza z aleją Obrońców Tobruku. Tym razem 29-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa seatowi. Test alkomatem wykazał trzeźwość obu uczestników zdarzenia. Sprawca otrzymał mandat karny w wysokości 1020 złotych oraz punkty karne – na jego konto wpłynie ich aż 10.

reklama

Trzecie zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu alei Sikorskiego z ulicą Dywizjonu 303. Kierujący pojazdem ciężarowym 29-latek spowodował niebezpieczną sytuację na drodze, przez co kierowca skody musiał gwałtownie skręcić w lewo i w konsekwencji uderzył w słup sygnalizacyjny. Funkcjonariusze potwierdzili trzeźwość uczestników. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Ostatni przypadek, do którego policjanci zostali wezwani tego dnia, miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Limanowskiego. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym 53-latek naruszył zasady ostrożności, co doprowadziło do zderzenia z seatem. W tej sytuacji także wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci wypisali mandat karny w wysokości 1500 zł oraz ukarali sprawcę 15 punktami karnymi.

Konsekwencje tych zdarzeń przypominają o znaczeniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zachowywania ostrożności na drodze. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie za kierownicą.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

Seria zdarzeń drogowych w Olsztynie – apel policji o ostrożność Na sygnale Olsztyn, Wiadomości
Miejsce zdarzenia drogowego.
Miejsce zdarzenia drogowego.
Miejsce zdarzenia drogowego.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia