-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Spotkanie z Markiem Michalakiem: dziecięca literatura na straży praw młodych czytelników

OlsztynSpotkanie z Markiem Michalakiem: dziecięca literatura na straży praw młodych czytelników

W Olsztynie niebawem odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Gościem honorowym biblioteki dla dzieci Abecadło będzie Marek Michalak – znany pedagog, były Rzecznik Praw Dziecka, społecznik, literat oraz autor książek skierowanych do najmłodszych czytelników.

reklama

8 grudnia (piątek) o godzinie 13:30 pisarz odwiedzi bibliotekę mieszczącą się w galerii Aura Centrum Olsztyna. Marek Michalak, który od lat zajmuje się promowaniem praw najmłodszych, spotka się z czytelnikami w celu przedyskutowania najważniejszych kwestii związanych z prawami dziecka.

Podczas swojej wieloletniej kariery Michalak w latach 2008-2018 pełnił funkcję Rzecznika Praw Dziecka. Odegrał wówczas kluczową rolę w zmianach w polskim systemie prawnym dotyczącym praw rodzicielskich i dziecięcych. Jego nowa publikacja „Opowieści o prawach dziecka” stanowić będzie punkt wyjścia do szerszej dyskusji na temat znaczenia i przestrzegania tych praw. Aktywność Michalaka na polu ochrony praw dzieci jest szersza niż jego kariera pisarza. Praca nad Komisją Kodyfikacyjną Prawa Rodzinnego pozwoliła na wprowadzenie istotnych regulacji w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, a założona przez niego linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka zapewnia wsparcie najmłodszym w potrzebie.

reklama

Działania Marka Michalaka to również aktywność na arenie międzynarodowej. Obecnie sprawuje funkcję Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Jest także Przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz laureatem Orderu Uśmiechu – wyróżnienia nadawanego przez najmłodszych.

Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, podkreśla wagę spotkania: „Książki Marka Michalaka są dla dzieci z całego świata, aby zawsze miały przestrzeń do dyskusji o sprawach ważnych. Mamy nadzieję, że spotkanie w bibliotece Abecadło będzie początkiem międzypokoleniowego dialogu”.

Wszystkich zainteresowanych literaturą zapraszamy do udziału w spotkaniu, które niewątpliwie stanie się inspiracją do dalszych działań na rzecz najmłodszych oraz ich praw.

reklama
Spotkanie z Markiem Michalakiem: dziecięca literatura na straży praw młodych czytelników kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia