-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Co się zmieni? Trwają prace nad nowymi trasami autobusów po uruchomieniu tramwaju na Pieczewo

OlsztynCo się zmieni? Trwają prace nad nowymi trasami autobusów po uruchomieniu tramwaju...

Nowa linia tramwajowa wpłynie na trasy niektórych linii autobusowych w Olsztynie. Co się zmieni? Jeszcze nie wiadomo.

reklama

Zmiana układu komunikacyjnego

Nowa linia tramwajowa będzie łączyć Pieczewo z Dworcem Głównym w Olsztynie i Śródmieściem. W związku z jej uruchomieniem niektóre autobusy pojadą innymi trasami. Nadal jednak nie wiadomo, co konkretnie się zmieni.

Nowo powstała estakada, biegnąca od okolic ulicy Murzynowskiego do ulicy Synów Pułku, w pobliżu stacji pogotowia ratunkowego, z pewnością zmieniła układ komunikacyjny w Olsztynie. Wiadomo także, że w miejsce tymczasowych rond, funkcjonujących obecnie między innymi na Pieczewie czy przy Torteksie, powstaną nowe ronda i skrzyżowania.

reklama

Informacje o planowanych zmianach w zakresie tras niektórych autobusów są nieoficjalne.

Kiedy mieszkańcy dostaną informację?

Nie wiadomo. Olsztyński magistrat i Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie zapowiadali co prawda, że te informacje mieszkańcy uzyskają, ale nadal nie słychać konkretów. Najpierw miało to się stać pod koniec listopada, potem mówiono o początku grudnia. Początek grudnia właśnie trwa, a aktualna odpowiedź brzmi „nie wiadomo”.

Mieszkańcy się niecierpliwią, bo zgodnie z zapowiedziami nowa linia tramwajowa ma zostać uruchomiona z dniem 1 stycznia 2024 roku, a wraz z nią mają się zmienić trasy niektórych autobusów. Termin zbliża się coraz większymi krokami, a niepewność nie maleje.

reklama

– Na razie trudno wskazać, kiedy nastąpi przekazanie informacji o nowym układzie linii autobusowych, wynikającym z uruchomienia nowych linii tramwajowych. Wciąż trwają prace nad tym. Niewykluczone, że ostatecznie stanie się to w przyszłym tygodniu – powiedział „Gazecie Wyborczej” rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie Michał Koronowski.

Olsztynianie czerpią wiedzę z tabliczek

Ta kwestia budzi spore zainteresowanie na forach dotyczących funkcjonowania komunikacji publicznej.

Olsztynianie zwracają uwagę, że w tego typu sprawach często przeprowadza się konsultacje z mieszkańcami, co pozwala „dopracować” szczegóły.

„Normalnie przeprowadza się w większych miastach przy szerszych zmianach konsultacje. Wiadomo, że wszystkich uwag nie sposób uwzględnić, ale zdarza się, że to i owo udaje się dzięki nim, a przynajmniej niektóre rzeczy dopracować” – napisał jeden z komentujących.

Zainteresowani wymieniają się nieoficjalnymi informacjami, które udaje im się wypatrzyć na montowanych na przystankach tabliczkach.

źródło: Gazeta wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
6 grudnia 2023 11:13

Jak olsztyn zwróci dotację tramwajową to cała komunikacja i tak stanie bo nie będzie ani na prąd ani na paliwo

Jan
7 grudnia 2023 09:36

Na waszym portalu nie wiadomo.
Na innym juz wczoraj opisano ktore linie beda zlikwidowane.

Polecane
Ogłoszenia