10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Ruszył proces oskarżonych o śmiertelne pobicie na olsztyńskim Zatorzu

OlsztynRuszył proces oskarżonych o śmiertelne pobicie na olsztyńskim Zatorzu

W Olsztynie 30 listopada 2023 roku rozpoczął się proces trzech mężczyzn oskarżonych o śmiertelne pobicie mieszkańca miasta. Do zdarzenia doszło w wigilijną noc z 24 na 25 grudnia 2022 roku na ulicy Jagiellońskiej. Patryk M., Jakub M. i Mateusz L. po wspólnym spożyciu alkoholu postanowili udać się do mieszkania ofiary. W pewnym momencie nie spodobało im się zachowanie mężczyzny wobec swojej partnerki, z którą spokrewnieni byli dwaj oskarżeni.

reklama

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, który skierował akt oskarżenia w dniu 21 czerwca 2023 roku, wskazał, że oskarżeni wspólnie i w porozumieniu mieli pobić pokrzywdzonego, zadając mu ciosy po całym ciele, a potem zostawić go na śniegu bez ubrania. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Patryk M. i Jakub M. w trakcie pierwszego dnia rozprawy przyznali się do udziału w pobiciu, jednak zaprzeczyli, aby to ich działania spowodowały śmierć pokrzywdzonego. Proponowali również wydanie wyroku bez przeprowadzania postępowania dowodowego. Trzeci z oskarżonych, Mateusz L., nie przyznał się do winy, twierdząc, że nie uczestniczył w pobiciu i był jedynie biernym obserwatorem.

reklama

Podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, prowadzonej przez sędziego Adama Barczaka, zasugerowano możliwość zmiany kwalifikacji prawnej zarzutów na zarzut zabójstwa. Obrońcy jednego z oskarżonych poprosili o odroczenie rozprawy, aby móc przygotować obronę w świetle możliwej zmiany kwalifikacji czynu. Sąd wyznaczył kolejne posiedzenie na 6 lutego 2024 roku. Wówczas zostaną przesłuchani świadkowie.

Źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyniak
1 grudnia 2023 23:25

Do Redakcji… uprzejmie prosimy o opublikowanie informacji (cd…) dotyczącej niedawnego incydentu pobicia i wrzucenia do rzeki (most Jana, Starówka) człowieka. Czy znaleziono sprawcę, kto był poszkodowanym, przyczyny, postępowanie prawne itd…

Polecane
Ogłoszenia