7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Nowoczesny ośrodek szkolenia piłkarskiego w Olsztynie – radni przyjęli plan zagospodarowania

OlsztynNowoczesny ośrodek szkolenia piłkarskiego w Olsztynie – radni przyjęli plan zagospodarowania

W środę, 29 listopada 2023 r., olsztyńscy radni jednomyślnie przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy alei Sybiraków, na którym ma powstać szkoleniowy kompleks piłkarski. Miasto przejęło tę lokalizację w 2015 roku od Polskich Kolei Państwowych w związku z wymianą gruntów.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreśla, że decyzja o przygotowaniu koncepcji ośrodka sportowego została podjęta już w 2019 roku. W związku z tym konieczna była zmiana planu zagospodarowania, który przewiduje przeznaczenie aż 92,7% powierzchni terenu na sport i rekreację. Dodatkowo funkcja zieleni urządzonej na terenie ośrodka będzie pełnić rolę izolacyjną od drogi publicznej.

Magdalena Binerowska, dyrektorka Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, wskazuje, że planowany obszar szkoleniowy obejmie ponad 7,7 hektara i nie dotknie sąsiadujących ogrodów działkowych. Ponadto wprowadzone zostaną elastyczne zapisy, które pozwolą na realizację różnorodnych form aktywności sportowej i rekreacyjnej.

reklama

Po opublikowaniu planu w dzienniku urzędowym projektanci będą mieli pół roku na złożenie wymaganej dokumentacji.

Planowany ośrodek składać ma się z 4 pełnowymiarowych boisk, w tym jednego z wymaganiami zgodnymi z rozgrywkami IV ligi oraz jednego ze zadaszeniem pneumatycznym. Do tego powstanie zadaszona trybuna oraz budynek biurowo-szkoleniowy z infrastrukturą.

W Olsztynie nie brakuje obiektów sportowych. W ostatnim czasie poczyniono inwestycje w pływalnię Aquasfera, Centrum Szkolenia Wodnego i Lodowego, przystań nad jeziorem Ukiel. Na Dajtkach odnowiono boisko piłkarskie z sztuczną nawierzchnią, a w grudniu planowane jest otwarcie rozbudowanej hali Urania. Nowo przyjęty plan zagospodarowania to kolejny krok w rozwoju infrastruktury sportowej miasta.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Antoni
30 listopada 2023 11:58

A co z poprawą stanu ulic i wyjazdu z Olsztyna? Ile jeszcze czasu samochody w korkach będą zatruwać Zatorze?

Fuzja
1 grudnia 2023 17:07

Najpierw trzy komisariaty z antyterrorystami . Inaczej można już teraz Zatorze zrównać z ziemią.

Polecane
Ogłoszenia