9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Śmiertelny wypadek w fabryce. Mężczyzna zginął przygnieciony przez maszynę

IławaŚmiertelny wypadek w fabryce. Mężczyzna zginął przygnieciony przez maszynę

We wtorek, 28 listopada, w godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku w jednym z dużych przedsiębiorstw produkujących meble, znajdujących się na ulicy Lubawskiej w Iławie. Mężczyzna, mający około 30 lat, został uwieziony w maszynie produkcyjnej, co doprowadziło do śmierci na miejscu.

reklama

Ofiara, pracownik zakładu, została przygnieciona przez ciąg wiertarek pracujących na przesuwnych elementach. Mł. bryg. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, relacjonuje, że do tragedii doszło, gdy mężczyzna wszedł do wnętrza maszyny. Nastąpiło wówczas przygniecenie jego głowy do stalowej belki, co skutkowało zmiażdżeniem twarzoczaszki. Ratownik medyczny stwierdził zgon na miejscu.

reklama

Aktualnie przyczyny, dla których mężczyzna wszedł do maszyny, nie są znane i będą przedmiotem dalszego śledztwa. Jak informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie, na miejsce zdarzenia została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza. Wspólnie z prokuratorem będą wyjaśniane szczegóły tego wypadku.

Policja w Iławie potwierdza, że ofiara wypadku to mężczyzna w wieku 36 lat. Śledztwo w sprawie tego zdarzenia będzie kontynuowane, przy współudziale inspekcji pracy, w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia