6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Seria włamań w Olsztynie: zatrzymany 42-latek

OlsztynSeria włamań w Olsztynie: zatrzymany 42-latek

Olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który odpowie przed sądem za serię przestępstw, w tym kradzieże i kradzieże z włamaniem. Olsztynianin jest podejrzany o przywłaszczenie opon, paliwa i elektronarzędzi z pojazdów zaparkowanych na terenie Olsztyna.

reklama

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili skuteczne działania operacyjne, w trakcie których ustalono, że 42-latek dokonał kilku kradzieży z zaparkowanych aut. Podejrzany zawłaszczył opony wraz z felgami z zaparkowanego samochodu, z innego pojazdu zniknęły narzędzia oraz elektronarzędzia. Śledztwo wykazało, że działania te mogły stanowić dla mężczyzny stałe źródło dochodu.

Dowody zgromadzone podczas dochodzenia, w tym zeznania świadków i dokładne oględziny miejsca zdarzeń, wskazały na to, że 42-latek mógł stać za całą serią wykrytych przestępstw. W efekcie zatrzymany mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Szacunkowa wartość strat wyniosła prawie 30 tysięcy złotych. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

reklama

W związku z tym, że 42-latek ma na swoim koncie wcześniejsze wyroki i będzie odpowiadał w stanie recydywy, może mu grozić wyższa kara, niż przewiduje maksymalny wymiar ustawowego zagrożenia. W toku postępowania wydano również postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia