7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Tajemniczy pożar samochodu w Olsztynie. Zagadka spalonych zwłok

OlsztynTajemniczy pożar samochodu w Olsztynie. Zagadka spalonych zwłok

W nocy z piątku na sobotę, przy ul. Narutowicza w centrum Olsztyna, doszło do dramatycznego zdarzenia. Strażacy, wezwani do pożaru samochodu, odkryli w jego wnętrzu spalone zwłoki. Na razie nie udało się ustalić tożsamości ofiary, a okoliczności zdarzenia budzą wiele pytań.

reklama

Intensywny pożar i brak dokumentów

Pożar, który wybuchł tuż przed godziną 2 w nocy, był na tyle intensywny, że pojazd spłonął doszczętnie. Jak informuje Kamil Kulas, oficer prasowy olsztyńskich strażaków, największym szokiem dla ratowników było odkrycie zwęglonych zwłok wewnątrz pojazdu. Niestety, ze względu na stopień spalenia ciała, nie udało się nawet określić płci ofiary. Wiadomo jedynie, że znajdowała się ona na miejscu pasażera.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformowała, że samochód znajdował się w pobliżu garaży, ale nie było konieczności ewakuacji innych pojazdów. Bliskość garaży i zabudowań mieszkalnych dodatkowo podkreśla dramatyzm sytuacji.

reklama

Śledztwo w toku

Oficer prasowa policji w Olsztynie, Paulina Żur, przekazała, że na miejscu pracowali zarówno policjanci, jak i prokurator. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, ale brak dokumentów przy zwłokach utrudnia ustalenie tożsamości ofiary. Policja prowadzi intensywne działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców

Mimo dramatycznych okoliczności, strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pobliskie budynki. Rząd garaży, w pobliżu których doszło do pożaru, znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od piętrowych kamienic i wieżowców, co zwiększało ryzyko ewentualnego rozszerzenia się pożaru.

Dalsze dochodzenie

W tej chwili najważniejszym zadaniem dla śledczych jest ustalenie tożsamości zmarłej osoby oraz okoliczności, które doprowadziły do tego tragicznego zdarzenia. Szczegóły sprawy są nadal niejasne, a odkrycie spalonych zwłok w samochodzie stanowi poważną zagadkę dla śledczych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia