-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Burza na balu charytatywnym. Proces oskarżonego o znieważenie wójta gminy Lidzbark Warmiński

WiadomościBurza na balu charytatywnym. Proces oskarżonego o znieważenie wójta gminy Lidzbark Warmiński

23 listopada 2023 roku w Sądzie Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się proces Henryka S., oskarżonego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej wójta gminy Lidzbark Warmiński. Wydarzenia, których dotyczy sprawa, miały miejsce podczas balu charytatywnego w Lidzbarku Warmińskim, który odbył się 26 listopada 2022 roku.

reklama

Zdaniem prokuratury, na balu doszło do sprzeczki między Henrykiem S. a wójtem, która była związana z jednym z przetargów gminnych. Spór eskalował do przemocy fizycznej, gdy Henryk S. uderzył wójta w twarz, a po jego upadku, jeszcze dwukrotnie ugodził go ręką w głowę. W rezultacie tych czynów, wójt odniósł obrażenia ciała, które skutkowały naruszeniem czynności narządów na czas nieprzekraczający siedmiu dni. Dodatkowo, oskarżony miał grozić wójtowi pozbawieniem życia.

Pierwszy dzień procesu nie przyniósł pełnego przyznania się Henryka S. do stawianych mu zarzutów. Oskarżony zaprzeczył znieważeniu i grożeniu śmiercią wójtowi, lecz częściowo przyznał się do naruszenia nietykalności, tłumacząc, że dotkliwość ataku była mniejsza, niż przedstawiono, i że uderzył wójta tylko raz otwartą dłonią. Oskarżony złożył na rozprawie przeprosiny wobec pokrzywdzonego.

reklama

W trakcie rozprawy, która odbyła się 23 listopada, sąd przesłuchał kilkunastu świadków, w tym samego pokrzywdzonego, który współdziała z prokuraturą jako oskarżyciel posiłkowy. Następne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowano na dzień 19 grudnia 2023 roku. Planuje się wtedy przesłuchanie dodatkowych świadków oraz biegłego.

Informacje prasowe w tej sprawie przekazał sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie, rzecznik prasowy Adam Barczak, podając pełne szczegóły zdarzenia i przebiegu postępowania.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
konstytucja
25 listopada 2023 10:22

pewnie nie wywiazal sie z lapowy to i dostal z liscia

ala
26 listopada 2023 16:58

Wolne sądy, wolne sady…………

Polecane
Ogłoszenia