7 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Odznaczenia dla obrońców godności: Warmińsko-Mazurski hołd dla Kawalerów Białej Wstążki

WiadomościOdznaczenia dla obrońców godności: Warmińsko-Mazurski hołd dla Kawalerów Białej Wstążki

W auli widowiskowo-konferencyjnej imienia Anny Wasilewskiej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w dniu 24 listopada 2023 roku odbyła się wojewódzka konferencja na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet pod hasłem “Biała Wstążka”. Wicemarszałek województwa Miron Sycz otworzył wydarzenie, podkreślając ważność kampanii i jej cel – zwiększenie świadomości na temat przemocy stosowanej przeciwko kobietom.

reklama

Podczas przemówienia wicemarszałek Sycz wskazywał na konieczność tworzenia krytycznej postawy społecznej i poszukiwania rozwiązań, które pomogą przeciwdziałać temu zjawisku. Zaznaczył, że noszenie białej wstążki powinno być wyrazem solidarności z ofiarami przemocy, przy czym należy pamiętać, by tę ideę stosować codziennie w praktyce.

Następnie Sycz wraz z Moniką Kocimską-Warczak, zastępczynią dyrektorki Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, wręczyli odznaczenia “Kawalerowie Białej Wstążki” trzem mężczyznom, których działania w województwie warmińsko-mazurskim wyjątkowo przyczyniły się do wsparcia kobiet dotkniętych przemocą i przeciwdziałania agresji. Wyróżniono Artura Bajorka, Marka Duchowskiego i Tomasza Podsiadłę.

reklama

W programie konferencji znalazły się także wykłady ekspertów. Doktor Joanna Frankowiak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego omówiła zjawisko wtórnej wiktymizacji kobiet, a Marek Duchowski przedstawił aspekty prawne przemocy domowej. Dorota Jaszczak-Kuźmińska z Fundacji ETOH z Warszawy zaprezentowała zagadnienia związane z przyczynami przemocy w związkach.

Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z egzemplarzami prowadzonych już od 12 lat działań w ramach kampanii “Biała Wstążka”, co jest wyrazem zaangażowania regionu w eliminowanie przemocy wobec kobiet. Akcent wykładów padał na kluczowe znaczenie edukacji i potrzebę społecznego budzenia refleksji w celu obniżenia skali tego negatywnego zjawiska.

W części wizualnej wydarzenia udostępniona została galeria zdjęć z konferencji, które odzwierciedlały atmosferę oraz istotę poruszanych tematów. Zdjęcia ukazujące uczestników i wykładowców podkreśliły wagę tego corocznego zebrania w obronie godności oraz praw kobiet.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Beatka
25 listopada 2023 12:31

Pozdrawiam marszałka

Polecane
Ogłoszenia