17 C
Olsztyn
środa, 19 czerwca, 2024
reklama

Złapany na gorącym uczynku: 50-latek stanie przed sądem za kłusownictwo

OlsztynZłapany na gorącym uczynku: 50-latek stanie przed sądem za kłusownictwo

W niedzielę, 19 listopada 2023 roku, skoordynowane działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Olsztynku oraz strażników leśnych i rybackich doprowadziły do zatrzymania 50-letniego mężczyzny podejrzanego o kłusownictwo. Sprawca usłyszał zarzuty w związku z naruszeniem Prawa Łowieckiego, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Po otrzymaniu informacji od strażników leśnych o podejrzeniu przestępstwa funkcjonariusze zostali skierowani na teren posesji w gminie Olsztynek. Na miejscu ustalono tożsamość dwóch mężczyzn podejrzanych o związki z kłusownictwem.

Jeden z mężczyzn, 46-latek, został ukarany mandatem za inne wykroczenia leśne niż kłusownictwo. Natomiast starszy z nich został zatrzymany. Śledztwo wykazało, że od października do listopada bieżącego roku na terenie kompleksu leśnego w gminie Olsztynek podejrzany używał stalowych linek, tzw. wnyków, by nielegalnie polować na dziką zwierzynę. Takie działania wyrządziły znaczne szkody lokalnemu nadleśnictwu.

reklama

Policja przypomina, że wszelkie przestępstwa związane z łamaniem prawa na obszarach leśnych, w tym kłusownictwo czy nielegalne wysypiska śmieci, mogą być zgłaszane przez obywateli za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Umożliwia to organom ścigania szybką reakcję i egzekwowanie prawa. Szczegółowe informacje na temat aplikacji dostępne są na stronie warmińsko-mazurskiej policji.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane