7 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Rywalizacja w duchu rycerskim – walki i turniej w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku

WiadomościRywalizacja w duchu rycerskim – walki i turniej w Muzeum Bitwy pod...

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem będzie areną zmagań walk rycerskich, które odbędą się 25 listopada 2023 roku o godzinie 15:00 w Stębarku. Po raz piąty entuzjaści walk rycerskich zmierzą się w różnych kategoriach wiekowych, łącząc sportową rywalizację z historią.

reklama

Zawody Pełnokontaktowych Walk Rycerskich będące połączeniem dyscypliny sportowej z elementami historycznej rekonstrukcji przyciągają zarówno miłośników historii, jak i entuzjastów walki. Zawodnicy oprócz biegłości w fechtunku muszą wykazać się także przygotowaniem fizycznym oraz umiejętnościami technicznymi czerpanymi z mieszanych sztuk walki.

Specjalnie z myślą o młodszych miłośnikach walk rycerskich organizatorzy przygotowali Grunwaldzki Turniej Miecza Sportowego. Umożliwi on dzieciom od 9. roku życia bezpieczną rywalizację z użyciem mieczy piankowych i kasków ochronnych.

reklama

W wydarzeniu można uczestniczyć bez konieczności zakupu biletu. Jest to znakomita okazja dla młodych adeptów sztuki miecza, aby poznać kulturę rycerską i spróbować swoich sił w walkach na miecze.

W programie wydarzenia przewidziane są dwa główne punkty. Najpierw, o godzinie 15:00, odbędzie się Grunwaldzki Turniej Miecza Sportowego, który będzie podzielony na kategorie wiekowe uczestników. A o godzinie 18:00 odbędzie się Gala Pełnokontaktowych Walk Rycerskich „Siła i Chwała”, podczas której odbywać się będą główne starcia.

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem już teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych tym wyjątkowym wydarzeniem łączącym historię z nowoczesnym sportem.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia