26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Niebezpieczny manewr przyczyną karambolu na DK-53

SzczytnoNiebezpieczny manewr przyczyną karambolu na DK-53

Dzisiaj na drodze krajowej nr 53, na wysokości Leleszek, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. W kolizji uczestniczyły trzy samochody osobowe oraz ciężarówka. Jak poinformowała sierżant Emilia Pławska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania przez jednego z kierowców.

reklama

Służby na miejscu zdarzenia

Ratowników i służby ratunkowe na miejsce zdarzenia zadysponowano o godzinie 11:08. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Pasym, PSP Szczytno, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz cztery patrole policji z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

reklama

Apel policji i dalsze działania

Sierżant Pławska apeluje do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w kontekście nadchodzącej zimy i pogarszających się warunków na drogach. Policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu dokładne ustalenie okoliczności i przyczyn tego groźnego zdarzenia. Na razie główną hipotezą jest błędnie wykonany manewr wyprzedzania przez jednego z kierowców. Więcej informacji na temat tego zdarzenia będzie udostępnionych po zakończeniu bieżących działań służb i szczegółowym dochodzeniu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
20 listopada 2023 19:16

Jak wygląda “ciężarówka z dwiema naczepami”?

Polecane