fbpx
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 28 listopada, 2022
reklama

Pięć jednostek OSP z Warmii i Mazur dołączyło do krajowych struktur

Nowe Miasto LubawskiePięć jednostek OSP z Warmii i Mazur dołączyło do krajowych struktur

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W czwartek (5.02) w stolicy Warmii uroczyście włączono pięć wojewódzkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej od tego rok pięć jednostek OSP z województwa warmińsko-mazurskiego stało się częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to: OSP Żabiny (gmina Rybno), OSP Mazury (gmina Kowale Oleckie), OSP Gwiździny (gmina Nowe Miasto Lubawskie), OSP Słonecznik (gmina Morąg) i OSP Pogrodzie (gmina Tolkmicko). Uroczystość włączenia ich do krajowych struktur ratowniczych odbyła się w czwartek (5.02) przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Państwowej w Olsztynie.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy działa w Polsce już od dwóch dekad. Jego struktur dzieli się na trzy poziomy: powiatowy, wojewódzki i centralny. Ma on za zadanie ujednolicić działania ratownicze podejmowane zarówno przez Państwową Straż Pożarną, jak i inne jednostki, m.in. właśnie Ochotniczą Straż Pożarną.

JC

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze