22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Nie żyje 19-latka. Sprawcy grozi co najmniej kara 5 lat pozbawienia wolności

OlsztynNie żyje 19-latka. Sprawcy grozi co najmniej kara 5 lat pozbawienia wolności

Prokuratura Rejonowa w Biskupcu podjęła działania w związku z tragicznym wypadkiem drogowym, do którego doszło 15 listopada 2023 roku w Borkach Wielkich. W wyniku zdarzenia życie straciła 19-letnia piesza. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest Łukasz B., który odpowiada za nieumyślne spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

reklama

Okoliczności tragedii

Z ustaleń prokuratury wynika, że wypadku doszło w godzinach wieczornych. 19-letnia piesza została potrącona przez pojazd marki Citroen, którym kierował Łukasz B. W wyniku zderzenia młoda kobieta doznała poważnych obrażeń i zmarła na miejscu. Badanie stanu trzeźwości Łukasza B. wykazało, że w chwili wypadku był on nietrzeźwy. Dodatkowo, stwierdzono, że piesza poruszała się prawidłowo, właściwą stroną drogi.

reklama

Zarzuty i działania prokuratury

17 listopada 2023 roku prokurator przedstawił Łukaszowi B. zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, za te czyny grozi mu kara pozbawienia wolności na co najmniej 5 lat. Łukasz B. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Tego samego dnia prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Biskupcu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, co uzasadniono rygorem przewidywanej kary. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie.

Dalsze działania

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Rzecznik prasowy Daniel Brodowski podkreśla, że wszelkie czynności procesowe są przeprowadzane z należytą starannością, aby w pełni wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wszystkie dalsze informacje będą przekazywane zgodnie z postępem śledztwa.

reklama

źródło: Prokuratura Okręgowa

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane