fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Tragiczna śmierć 19-latki pod Biskupcem. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

OlsztynTragiczna śmierć 19-latki pod Biskupcem. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

W tragicznym wypadku, do którego doszło w środę wieczorem w pobliżu wsi Borki Wielkie w powiecie olsztyńskim, życie straciła 19-letnia kobieta. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że piesza została śmiertelnie potrącona przez samochód osobowy, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna.

reklama

Pijany kierowca za kierownicą

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że 38-letni kierowca citroena był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, a jego prawo jazdy zostało odebrane.

Okoliczności zdarzenia

Jak informuje oficer prasowy olsztyńskiej policji, Andrzej Jurkun, wypadek miał miejsce w terenie zabudowanym, na oświetlonym odcinku drogi. 19-latka szła prawidłowo przy lewej krawędzi jezdni, gdzie nie było chodnika, zachowując zasady bezpieczeństwa. Z nieznanych jeszcze przyczyn, citroen, którym kierował 38-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił kobietę. Pomimo natychmiastowej reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

reklama
Tragiczny wypadek z jedną ofiarą śmiertelną. Poważne utrudnienia na DK 51

Dalsze działania policji

Andrzej Jurkun dodał, że z powodu stanu nietrzeźwości kierowcy, nie jest możliwe przeprowadzenie z nim czynności procesowych, dopóki nie wytrzeźwieje. Sprawa będzie prowadzona pod nadzorem prokuratora. Zarówno ofiara, jak i sprawca wypadku, byli mieszkańcami powiatu olsztyńskiego.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
16 listopada 2023 23:31

ŻENUJĄCE “tu wpisz komentarz…” po co? opcja powinna być niedostępna, po co nakręcać, hejtowac, ból rodzinie sprawiać.., hieny pismaki..

Polecane
Ogłoszenia

Dramatyczne wypadki – piesza potrącona na przejściu i czołowe zderzenie

Dramatyczne wypadki – piesza potrącona na przejściu i czołowe zderzenie