23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Obywatelskie zgłoszenie: kierowca mercedesa stracił prawo jazdy po rajdzie ulicami Olsztyna

OlsztynObywatelskie zgłoszenie: kierowca mercedesa stracił prawo jazdy po rajdzie ulicami Olsztyna

Podczas czwartkowej kontroli drogowej funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki zatrzymali na ulicy Żurawiej kierowcę mercedesa, który przekroczył prędkość na obszarze zabudowanym aż 56 km/h. 

reklama

Kierujący poruszał się z szybkością 96 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Pirat drogowy został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych. Co więcej, 41-latek stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Miejsce, w którym doszło do wykroczenia, było jednym z punktów wskazanych przez obywateli jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mapa zagrożeń to interaktywna aplikacja, dzięki której mieszkańcy mają możliwość zgłaszania niebezpiecznych zdarzeń w ich otoczeniu. Aktywna współpraca obywateli z organami ścigania przyczynia się do zwiększenia efektywności działań prewencyjnych i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Mapa dostępna jest online i umożliwia szybkie i proste zgłaszanie problemów, co jak pokazuje zdarzenie z czwartku, może mieć realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane