31 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

W Olsztynie rozpoczął się proces osób oskarżonych o znęcanie się nad psem

OlsztynW Olsztynie rozpoczął się proces osób oskarżonych o znęcanie się nad psem

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie ruszył proces przeciwko Michałowi W. i Dominice B. Są oni oskarżeni o znęcanie się nad psem, który był pod ich opieką. To bulwersujące zdarzenie, które wywołało szok wśród mieszkańców miasta, miało miejsce w nocy z 14 na 15 lipca bieżącego roku.

reklama

Z przekazanych informacji wynika, że Michał W. został oskarżony o podnoszenie psa zaczepionego smyczą na szyi na wysokość około pół metra, a także o brutalne potraktowanie zwierzęcia, rzucanie nim o drzwi oraz bicie. Te bestialskie czyny spowodowały fizyczne i psychiczne cierpienie psa.

Dominika B., współoskarżona w sprawie, miała znęcać się nad zwierzęciem w okresie od listopada 2022 roku. Śledztwo wykazało, że kobieta trzymała zwierzę w warunkach, które nie spełniały podstawowych standardów bytowania, nie zapewniając mu regularnego dostępu do wody oraz pokarmu.

reklama

W trakcie procesu, który rozpoczął się 17 listopada 2023 roku, Michał W. przyznał się do winy i wyraził skruchę. Natomiast Dominika B. nie pojawiła się na pierwszym terminie rozprawy. Sąd zapoznał się z wyjaśnieniami, które oskarżona przedstawiła podczas postępowania przygotowawczego, podczas którego przyznała się do zarzutu znęcania się nad psem.

Podczas pierwszej rozprawy zeznania złożyło troje świadków. Sąd zdecydował o odroczeniu procesu do 12 stycznia 2024 roku. Wówczas przesłuchani zostaną kolejni świadkowie oraz biegły.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane