2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zaproszenie na XLVIII Sesję Rady Powiatu w Olsztynie – omówienie budżetu i programów lokalnych

OlsztynZaproszenie na XLVIII Sesję Rady Powiatu w Olsztynie – omówienie budżetu i...

Sesja odbędzie się 24 listopada 2023 roku, podczas której przewidziane są dyskusję na wiele istotnych tematów dotyczących zarządzania powiatem. Początek spotkania o godz. 10:00 sali sesyjnej nr 1 przy Placu Bema 5.

reklama

Podczas Sesji przedstawione zostanie sprawozdanie starosty z działalności Zarządu Powiatu, które obejmie okres międzysesyjny. Pozwoli to na ocenę dotychczasowych działań i zainicjowanie dyskusji na temat dalszego rozwoju regionu. W planach obrad znalazło się wiele punktów, które z pewnością wywołają debatę wśród radnych, jak np. omówienie realizacji budżetu Powiatu, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Olsztyńskiego na lata 2023-2037 oraz omówienie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Istotnym elementem Sesji będzie również określenie planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych oraz debata nad zadaniami i środkami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2023. Omówienie tych kwestii jest związane ze zobowiązaniami Powiatu odnośnie kształcenia dzieci i młodzieży oraz  wsparcia osób niepełnosprawnych.

reklama

Podczas Sesji radni wyrażą zgodę na zawarcie umowy operatorskiej w zakresie publicznego transportu zbiorowego co ma istotne znaczenie dla komunikacji w obrębie powiatu. Ostatnim punktem obrad będzie przyjęcie Raportu z wykonania Programu Ochrony Środowiska Powiatu Olsztyńskiego za lata 2021-2022, który przybliży mieszkańcom efekty działań na rzecz lokalnego środowiska.

Na zakończenie przewidziano możliwość zgłaszania spraw i wniosków przez radnych.

reklama

źródło: Powiat Olsztyński

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia