2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Program profilaktyki raka piersi: darmowe mammografie w nowym przedziale wiekowym

OlsztynProgram profilaktyki raka piersi: darmowe mammografie w nowym przedziale wiekowym

Narodowy Fundusz Zdrowia od 1 listopada finansuje badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego. Jest to możliwe dzięki poszerzeniu przedziału wiekowego o 10 lat, dając szansę większej liczbie Polek na wczesne wykrycie i leczenie raka piersi.

reklama

Bezpłatne badania przesiewowe są dostępne dla kobiet ubezpieczonych, które nie wykonywały mammografii w ostatnich dwóch latach lub należą do grupy podwyższonego ryzyka – w przypadku wystąpienia raka piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki oraz mutacji genów BRCA1 i/lub BRCA2 – i w poprzedzającym roku, w ramach realizacji programu, dostały pisemne wskazanie  do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Z badań nie mogą skorzystać kobiety z wcześniej zdiagnozowanymi złośliwymi zmianami nowotworowymi w piersiach.

LUX MED zaprasza wszystkie panie spełniające kryteria do swojej mobilnej pracowni mammograficznej:

reklama

– w Olsztynku – 5 grudnia od 10:00 do 16:30 przy Ośrodku Zdrowia, ul. F. Chopina 11,
– w Gietrzwałdzie – 6 grudnia od 14:00 do 16:20 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kościelna 2B,
– w Dobrym Mieście – 11 grudnia od 10:00 do 14:00 przy Dziennym Domu Senior Plus, ul. Górna 24.

Jak podkreśla Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka, mammografia jest kluczowym badaniem umożliwiającym wczesne wykrycie raka piersi, a wczesna diagnostyka daje niemal stuprocentową szansę na wyleczenie.

reklama

Na badanie można zapisać się telefonicznie pod numerem 022 880 90 80 (wew. 3). Podczas rejestracji należy mieć przy sobie dowód osobisty w celu weryfikacji uprawnienia do udziału w programie. Osoby, które mają wcześniejsze zdjęcia bądź płyty CD z mammografii, powinny zabrać je ze sobą, jeśli badanie nie było przeprowadzone w pracowni LUX MED.

Dodatkowe informacje o mammografii, ogólnych zasadach uczestnictwa w Programie Profilaktyki Raka Piersi oraz ofercie diagnostyki obrazowej można znaleźć na stronie internetowej LUX MED Diagnostyka: www.luxmed-diagnostyka.pl.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
20 listopada 2023 07:55

ciekawe jak oni badaja płaskie baby?

Polecane
Ogłoszenia