-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kradł perfumy: 29-letni recydywista usłyszał kilka zarzutów

OlsztynKradł perfumy: 29-letni recydywista usłyszał kilka zarzutów

Dzięki intensywnym poszukiwaniom, które były prowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Barczewie, udało się zatrzymać 29-letniego mieszkańca powiatu kętrzyńskiego podejrzanego o kradzieże o łącznej wartości niemal 7 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał w sumie 6 zarzutów.

reklama

Mundurowi na początku listopada 2023 roku złapali mężczyznę, gdy kradł perfumy znanych marek ze sklepu w Barczewie. Wówczas jego łupem padł towar o wartości przekraczającej 800 złotych. Po przeanalizowaniu zabezpieczonego nagrania monitoringu, udało się ustalić, że ten sam mężczyzna odpowiada za serię innych kradzieży. Po zebraniu niezbędnych dowodów i postawieniu zarzutów 29-letni sprawca przyznał się do winy.

W świetle polskiego prawa za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z racji tego, że podejrzany ma już na swoim koncie przestępczą przeszłość, odpowie za recydywę, co może skutkować surowszym wymiarem kary. Jako środki zapobiegawcze, na czas trwania dochodzenia i procesu, zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia