2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Oskarżona o zabójstwo partnera zostaje prawomocnie skazana na 10 lat więzienia

OleckoOskarżona o zabójstwo partnera zostaje prawomocnie skazana na 10 lat więzienia

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie zapadł wyrok w sprawie Marzeny Z. oskarżonej o zabójstwo swojego partnera. Kobieta została skazana na 10 lat więzienia. Do tragedii doszło 27 grudnia 2022 roku w jednej z miejscowości w gminie Purda. Prokuratura ustaliła, że oskarżona z zamiarem zabicia partnera zadała mu śmiertelny cios nożem w tylną powierzchnię klatki piersiowej, co spowodowało głęboką ranę kłutą.

reklama

Początkowo Marzena Z. nie przyznawała się do popełnienia tego czynu. Podczas postępowania prokuratorskiego twierdziła, że w tamtym dniu była pod wpływem alkoholu, a między partnerami doszło do kłótni. Zeznała również, że użyła noża w w samoobronie przed agresją partnera. Jednak 19 października 2023 roku podczas rozprawy zmieniła swoje zeznania i przyznała się do zarzutów, wyrażając jednocześnie skruchę.

Sąd postanowił o ograniczeniu postępowania dowodowego do wyjaśnień oskarżonej, które wydały się wiarygodne, i wydał wyrok tego samego dnia. Strony procesu jednomyślnie wnioskowały o wymierzenie kary 10 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał, że proponowana kara jest proporcjonalna do winy Marzeny Z. i społecznej szkodliwości popełnionego czynu. Wobec tego przychylił się do wniosku.

reklama

Wyrok jest ostateczny.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia