19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Nieprawidłowo zabezpieczony transport z azotanem amonu na S7 – inspekcja nakłada karę 8500 zł i zakazuje dalszej jazdy

WiadomościNieprawidłowo zabezpieczony transport z azotanem amonu na S7 – inspekcja nakłada karę...

Elbląski oddział inspekcji transportu drogowego podczas rutynowej kontroli na drodze ekspresowej S7 zatrzymał do sprawdzenia ciężarowy zestaw pojazdów przewożący towary klasyfikowane jako niebezpieczne (ADR). Kontrola odbyła się w pobliżu miejscowości Sople 15 listopada 2023 roku.

reklama

Inspektorzy zauważyli uszkodzone opakowania, co skutkowało wysypaniem się niebezpiecznej substancji, azotanu amonu, na jezdnię. Ustalono również, że towar nie był w odpowiedni sposób zabezpieczony na czas transportu, co mogło stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i środowiska naturalnego.

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami kierowcy uniemożliwiono dalszą podróż, a przedsiębiorca został obowiązany do natychmiastowego usunięcia substancji z drogi. Dodatkowo przewoźnikowi, zgodnie z przepisami ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych, grozi procedura administracyjna i kara w wysokości 8500 zł.

reklama

Zdarzenie może być przestrogą dla firm transportowych przewożących towary niebezpieczne o konieczności przestrzegania przepisów i standardów bezpieczeństwa. Za ich złamanie mogą grozić surowe konsekwencje finansowe i prawne.

źródło: WITD Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane