-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Rozstrzygnięcie konkursu na Dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

OlsztynRozstrzygnięcie konkursu na Dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

Coraz bliżej do oficjalnego powołania nowego Dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Po zakończonym konkursie komisja wybrała kandydaturę Magdaleny Pilskiej-Piotrowskiej, która jest związana z tą instytucją od ośmiu lat.

reklama

Było to drugie postpostępowanieepowanie w sprawie wyboru dyrektora tej znanej olsztyńskiej placówki kulturalnej. Tym razem do rywalizacji stanęły dwie osoby. Po długich obradach komisji pod przewodnictwem prezydenta miasta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, zdecydowano o wyniku.

Magdalena Pilska-Piotrowska od początku swojej kariery w Planetarium kierowała Działem Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego 2022 roku również Działem Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej.

reklama

Podczas konkursu zwrócono szczególną uwagę na kwalifikacje kandydatów i ich wizję funkcjonowania instytucji. Magdalena Pilska-Piotrowska przekonała komisję swoim doświadczeniem i pasją do astronomii. Doceniono również wiedzę o samej placówce, jej potrzebach oraz możliwościach, a także doskonałe obeznanie z obecnymi i przyszłymi projektami, w tym z planami modernizacji Planetarium.

Decyzja o wyborze Pilska-Piotrowskiej to nie tylko uznanie jej dotychczasowych osiągnięć, lecz także wiara w jej koncepcję dotyczącą kierunków rozwoju placówki.

reklama

Wybranej kandydatce zostanie złożona propozycja trzyletniego kontraktu. Jeśli zaakceptuje warunki umowy, 1 grudnia Magdalena Pilska-Piotrowska oficjalnie obejmie funkcję Dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia