fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne wyróżnione

reklama
planetarium nagrody
Wyróżniony program realizowany jest od 2008 roku.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne otrzymało wyróżnienie w konkursie EDUinspiracje 2013 w kategorii instytucjonalnej programu Grundtvig.

W kategorii indywidualnej wyróżnienie otrzymała studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, słuchaczka Koła Astronomicznego przy OPiOA – Maryla Soluch, która aktywnie uczestniczyła w pracach projektów Aurora-Polaris.

Wyróżnienie zostało przyznane za cykl spotkań aktywizujących seniorów, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestniczących w projekcie OPiOA „Koło Miłośników Astronomii”.

reklama

– Ten program realizujemy już od 2008 roku – mówi dr Jacek Szubiakowski, dyrektor OPiOA. – W sumie skorzystało z niego około 70 osób. Co ważne, są to zajęcia nie tylko astronomiczne, ale ogólnorozwojowe, bo seniorzy uczą się obsługi komputera, mają także styczność z językami obcymi podczas wyjazdów zagranicznych, czy wizyt gości z zagranicy. Pani Maryla Soluch otrzymała wyróżnienie za prezentację właśnie efektów tej aktywizacji, opisując rezultaty tego programu.

Czytaj też:  W szpitalu dziecięcym zajęte są niemal wszystkie łóżka, wstrzymano odwiedziny

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama