fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne wyróżnione

OlsztynOlsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne wyróżnione
Wyróżniony program realizowany jest od 2008 roku.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne otrzymało wyróżnienie w konkursie EDUinspiracje 2013 w kategorii instytucjonalnej programu Grundtvig.

reklama

W kategorii indywidualnej wyróżnienie otrzymała studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, słuchaczka Koła Astronomicznego przy OPiOA – Maryla Soluch, która aktywnie uczestniczyła w pracach projektów Aurora-Polaris.

Wyróżnienie zostało przyznane za cykl spotkań aktywizujących seniorów, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestniczących w projekcie OPiOA “Koło Miłośników Astronomii”.

reklama

– Ten program realizujemy już od 2008 roku – mówi dr Jacek Szubiakowski, dyrektor OPiOA. – W sumie skorzystało z niego około 70 osób. Co ważne, są to zajęcia nie tylko astronomiczne, ale ogólnorozwojowe, bo seniorzy uczą się obsługi komputera, mają także styczność z językami obcymi podczas wyjazdów zagranicznych, czy wizyt gości z zagranicy. Pani Maryla Soluch otrzymała wyróżnienie za prezentację właśnie efektów tej aktywizacji, opisując rezultaty tego programu.

 

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia