21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Debata na temat dysfunkcji i profilaktyki uzależnień młodzieży olsztyńskiego powiatu

OlsztynDebata na temat dysfunkcji i profilaktyki uzależnień młodzieży olsztyńskiego powiatu

Starostwo Powiatowe w Olsztynie razem z Komendą Miejską Policji zapraszają mieszkańców na debatę ewaluacyjną, która skupi się na problemach dysfunkcyjnych oraz profilaktyce uzależnień młodzieży w regionie. Spotkanie zaplanowano na 21 listopada o godzinie 12:00 w sali sesyjnej starostwa.

reklama

Celem debaty jest przede wszystkim rozpoznanie zagrożeń oraz wypracowanie skutecznych metod zapewnienia bezpieczeństwa młodym osobom. W programie przewidziano omówienie następujących zagadnień: próby samobójcze oraz samookaleczenia wśród młodzieży, negatywny wpływ substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie, prawne aspekty odpowiedzialności nieletnich oraz problematyka ochrony prawnej pracowników oświaty.

Zaproszenie do udziału w dyskusji skierowane jest do szerokiego grona, w tym do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz rodziców. Organizatorzy będą dążyć do tego, aby debata stała się miejscem wymiany doświadczeń i poglądów na temat przeciwdziałania zachowań aspołecznych oraz negatywnych zjawisk wśród młodego pokolenia.

reklama

Inicjatywa wpisuje się w działania projektu „NOL-ek” czyli Mobilnego Centrum Bezpieczeństwa Powiatu Olsztyńskiego, który jest finansowany w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022–2024”.

Debata na temat dysfunkcji i profilaktyki uzależnień młodzieży olsztyńskiego powiatu bezpieczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
16 listopada 2023 08:24

Ciekawe czy w tej debacie będzie brał udział chociażby jeden specjalista, jakiś psycholog?

Polecane