2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Policja z Dywit wyjaśniła akty wandalizmu na tarasie widokowym nad Jeziorem Dywickim

OlsztynPolicja z Dywit wyjaśniła akty wandalizmu na tarasie widokowym nad Jeziorem Dywickim

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach rozwiązali zagadkę aktów wandalizmu, które miały miejsce podczas Dnia Wszystkich Świętych. Dwóch 13-latków odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

reklama

W miniony wtorek (7 listopada) policjanci z Dywit otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia oraz pomalowania balustrady tarasu widokowego nad Jeziorem Dywickim. Straty wyceniono na 500 złotych. Policjanci szybko przystąpili do działań, analizując nagrania z monitoringu oraz przesłuchując okolicznych mieszkańców. W śledztwie ważną rolę odegrało zeznanie jednego z 13-latków, który przyznał się do nieumyślnego uszkodzenia szyby na tarasie podczas zabawy z kolegami 1 listopada.

Sprawa napisów na balustradzie pozostawała jednak tajemnicą. Dzięki przeprowadzonemu dochodzeniu ustalono, że drugi 13-latek razem z grupą rówieśników pokusił się o chuligańskiego „psikusa”. Efektem tej „zabawy” było pomalowanie sprayem balustrady i elewacji jednego z budynków.

reklama

W obu przypadkach zgromadzone materiały dowodowe zostaną przedstawione sądowi rodzinnemu i nieletnich, który podejmie decyzję o konsekwencjach wobec młodych sprawców. Śledztwo w tej sprawie jest jednak nadal otwarte i możliwe jest, że w tamtą noc doszło do kolejnych, podobnych incydentów. Funkcjonariusze apelują do poszkodowanych o kontakt z Posterunkiem Policji w Dywitach.

Policja skierowała również apel do rodziców, zwracając uwagę na konieczność odpowiedzialnego wychowania młodego pokolenia oraz wyznaczania właściwych wzorców zachowań. Rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i należytego zachowania w życiu codziennym mogą zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości i nauczyć dzieci bezpiecznej zabawy bez przykrych konsekwencji.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kaczysław
15 listopada 2023 12:31

Sfrustrowani wyborcy konfy. Znaczy się zakompleksiona gównarzeria i nieudacznicy życiowi po 40stce

Polecane
Ogłoszenia