-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Festiwal Filmów Familijnych w Elblągu: tydzień kinowych atrakcji dla najmłodszych z Warmii i Mazur

ElblągFestiwal Filmów Familijnych w Elblągu: tydzień kinowych atrakcji dla najmłodszych z Warmii...

Warmia i Mazury znów stają się mekką dla kinomanów w każdym wieku, szczególnie dla najmłodszych. W elbląskim Kinie Światowid już niebawem rozpocznie się coroczny Festiwal Filmów Familijnych, który z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. To wydarzenie filmowe dedykowane dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom i opiekunom ma na celu stworzenie wyjątkowej przestrzeni do wspólnego spędzania czasu oraz budowania silnych rodzinnych więzi.

reklama

Festiwal, który odbywa się raz w roku, to siedem dni pełnych emocji i niezapomnianych wrażeń filmowych. W trakcie imprezy prezentowany jest starannie dobrany repertuar filmów familijnych, które podzielone są na odpowiednie grupy wiekowe. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć nie tylko filmy animowane, ale także obrazy fabularne, dokumentalne oraz krótkie i średnie metraże.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby w programie znalazło się miejsce również dla polskiej kinematografii. Dzięki temu festiwal ma ambicję promowania rodzimego kina i jego twórców. Festiwal to również doskonała okazja, aby spotkać się z aktorami i reżyserami, co dodatkowo ubogaca doświadczenia filmowe.

reklama

Festiwal Filmów Familijnych w Elblągu odbędzie się w dniach od 4 do 10 grudnia 2023 roku. Wydarzenie to zorganizowane jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które jest znaczącym ośrodkiem kulturalnym na mapie regionu. Wszystkich zainteresowanych zachęca się do odwiedzenia strony internetowej Centrum (https://www.swiatowid.elblag.pl/pl/strona-glowna) w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących programu festiwalu oraz bieżących aktualności.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia