2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Debata o bezpieczeństwie seniorów w Olsztynie

OlsztynDebata o bezpieczeństwie seniorów w Olsztynie

Komenda Miejska Policji w Olsztynie wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna zapraszają na debatę społeczną pod hasłem „Bezpieczny senior to świadomy senior – porozmawiajmy o bezpieczeństwie osób starszych w Olsztynie”. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia 2023 r., od 10.00 do 11.30, w Ratuszu na Placu Jana Pawła II 1.

reklama

Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń i wiedzy oraz ostrzeżenie starszych mieszkańców przed nowoczesnymi metodami działania oszustów. W trakcie debaty zaprezentowane zostaną statystyki dotyczące przestępczości wobec seniorów w ujęciu lokalnym i ogólnopolskim. Eksperci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego udzielą także praktycznych porad, jak bezpiecznie poruszać się po mieście pieszo, rowerem i komunikacją miejską. Dodatkowo policjanci udzielą wskazówek, które mają uchronić starsze osoby przed oszustwami.

Debata będzie też okazją do wskazania konkretnych zagrożeń i zaplanowania skutecznych działań prewencyjnych. Organizatorzy mają nadzieję na udział mieszkańców oraz konstruktywną dyskusję o efektywnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa seniorów.

reklama

Zaproszenie do udziału w debacie jest skierowane do mieszkańców Olsztyna i okolic, przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku, domów pomocy społecznej, domów seniora, opiekunów osób starszych, psychologów i wielu innych. Organizatorzy liczą, że wspólne wnioski pozwolą na lepszą ochronę najstarszych mieszkańców Olsztyna i okolic.

Debata o bezpieczeństwie seniorów w Olsztynie Na sygnale Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
15 listopada 2023 09:00

Słuszna inicjatywa policjanci udzielą wskazówek, które mają uchronić starsze osoby przed oszustwami. Tylko jak zabezpieczyć się przed rudym niemieckim oszustem i jego bandą ???
No jak ???

Polecane
Ogłoszenia