-3 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

XXVIII Dni Bretanii na Warmii i Mazurach: czas pełen celtyckiej kultury, historii i inspiracji

OlsztynXXVIII Dni Bretanii na Warmii i Mazurach: czas pełen celtyckiej kultury, historii...

Olsztyn od 13 listopada do 1 grudnia świętuje XXVIII Dni Bretanii. Organizatorem jest Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie. Jest to wyjątkowa okazja, by zgłębić sekrety kultury celtyckiej, poznać jej bogatą historię oraz przyjrzeć się tamtejszej tradycji i sztuce.

reklama

W wydarzeniu wezmą udział artyści oraz pasjonaci kultury celtyckiej. Goście będą mogli uczestniczyć w dyskusjach i prezentacjach dotyczących Bretanii: od literatury, poprzez film, aż po muzykę i teatr. Spotkania organizowane są w ramach projektu Erasmus+ o nazwie „#ZielonaInstytucjaKultury”. Wstęp jest bezpłatny.

Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie w tym roku obchodzi swoje 30. urodziny. Ta samorządowa instytucja mieści się na ulicy Dąbrowszczaków 39 i jest ważną placówką kultury w regionie.

reklama

Mieszkańcy Warmii i Mazur dzięki długofalowej współpracy samorządu z regionem w Bretanii, a w szczególności z departamentem Côtes-d’Armor, postrzegają te obszary jako miejsca bliskie, zarówno kulturowo, jak i społecznie.

Dla zainteresowanych dostępny jest szczegółowy program wydarzeń, który można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej organizatora.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia