2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Trwa budowa nowego centrum handlowego w Olsztynie

WiadomościTrwa budowa nowego centrum handlowego w Olsztynie

Nowy kompleks handlowy w Olsztynie powstaje w błyskawicznym tempie. Być może uda się go otworzyć już w nadchodzące wakacje.

reklama

Przy ulicy Sielskiej w Olsztynie powstaje nowe centrum handlowe. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2023 roku, praca wre, a inwestor chwali się postępami, pokazując zdjęcia z placu budowy.

Nowy park handlowy

Powierzchnia użytkowa kompleksu będzie wynosić około 15 tysięcy metrów kwadratowych. Zmieści się tutaj 29 lokali użytkowych o wielkości od 40 do 1950 metrów kwadratowych. Najmem lokali są zainteresowane znane podmioty z branży spożywczej, AGD i RTV, popularne sieci zoologiczne, odzieżowe i drogeryjne.

reklama

– Już na etapie projektowania inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kontrahentów, dzięki czemu jeszcze przed rozpoczęciem budowy, większość lokali została wynajęta – poinformował cytowany przez portal „Eska.pl” RWS Investment Group.

W planach jest również stacja benzynowa i parking mieszczący 425 pojazdów.

reklama

W związku z inwestycją zmodernizowany zostanie także układ drogowy – na ulicy Sielskiej powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, co ma ułatwić komunikację wokół obiektu.

Prace idą zgodnie z planem

Inwestor poinformował, że wszystkie prace budowlane na terenie parku handlowego odbywają się bez opóźnień, w założonych terminach.

„Dwa budynki mają wykonane ściany i dach, w kolejnym jest wylana płyta posadzkowa. W czterech budynkach jest wykonana konstrukcja prefabrykowana żelbetowa (słupy i dźwigary). W kolejnych obiektach trwają prace montażowe prefabrykatów, a na pozostałych etapach budowy wykonywane są prace fundamentowe i ziemne. Równocześnie trwają prace związane z instalacjami i sieciami wodno-kanalizacyjnymi oraz elektrycznymi. W kolejnych tygodniach planujemy kontynuować prace związane z wykonywaniem konstrukcji żelbetowych, dachów i ścian oraz prace ziemne i instalacyjne na terenach zewnętrznych” – czytamy w wydanym przez inwestora komunikacie.

Koniec prac zaplanowano na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2024 roku. To oznacza, że jeśli roboty nadal będą postępować w tym tempie, być może mieszkańcy już w przyszłe wakacje będą mogli zrobić zakupy w nowym parku handlowym.

źródło: Eska, fot. RWS INVESTMENT GROUP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
BBBI
14 listopada 2023 11:12

Widać Patologię obecnych czasów. Niby wielkie centra handlowe a we wszystkich ci sami wystawcy. Nie ma to jak różnorodność w towarach 😛

Diss
15 listopada 2023 14:23

A może redakcja zainteresuje się jak idzie budowa jednostki straży pożarnej na Witosa?

Polecane
Ogłoszenia