21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Zatrzymano seryjnego podpalacza. Grasował pod Olsztynem

OlsztynZatrzymano seryjnego podpalacza. Grasował pod Olsztynem

W czerwcu i październiku 2023 roku doszło do kilku pożarów domków letniskowych na terenie gminy Dywity. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę 85 tys. zł. Dzięki intensywnym poszukiwaniom miejscowych policjantów udało się zatrzymać sprawcę podpaleń. Mężczyzna odpowie przed organami ścigania za popełnione przestępstwa.

reklama

Policjanci od samego początku podejrzewali, że pożary mogły być skutkiem działania podpalacza. W toku dochodzenia przesłuchano świadków, przeprowadzono oględziny i zabezpieczono materiał dowodowy. Podczas analizy zgromadzonych materiałów służby natrafiły na trop mężczyzny, który był widziany na miejscu każdego z pożarów.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymano 34-latka, który w poniedziałek (6 listopada 2023 roku) przyznał się do wywołania pożarów. Swoje zachowanie tłumaczył stanem upojenia alkoholowego. Ponadto okazało się, że mężczyzna wtargnął również na jedną z działek rekreacyjnych.

reklama

Za zarzuty związane ze zniszczeniem mienia oraz naruszeniem miru domowego sprawca może spodziewać się kary do 5 lat pozbawienia wolności. W ramach środków zapobiegawczych nałożono na niego dozór policyjny oraz wydano zakaz kontaktowania się z poszkodowanymi.

Policja udostępniła również film dokumentujący działania prowadzące do zatrzymania podejrzanego, który opublikowano na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane