18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Kolizja, zakaz prowadzenia, narkotyki i ucieczka z miejsca wypadku: 38-latek w rękach policji

OlsztynKolizja, zakaz prowadzenia, narkotyki i ucieczka z miejsca wypadku: 38-latek w rękach...

We wtorkowy poranek na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Pana Tadeusza w Olsztynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Sprawcą kolizji okazał się 38-letni mieszkaniec miasta, który uciekł z miejsca wypadku. Po przeprowadzonej akcji poszukiwawczej policjanci z Komendy Miejskiej w Olsztynie zatrzymali go w jednym z olsztyńskich mieszkań.

reklama

Mężczyzna już wcześniej miał problemy z prawem. Po sprawdzeniu danych olsztynianina okazało się, że 38-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Skala jego wykroczeń była jednak większa: w porzuconym aucie odnaleziono substancje, które wstępnie rozpoznano jako marihuanę.

Zatrzymany przyznał się do spowodowania kolizji, ale to nie zakończyło jego problemów z wymiarem sprawiedliwości. W związku z podejrzeniem o jazdę pod wpływem środków odurzających, został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu próbkę krwi. Wyniki badań zadecydują o dalszym postępowaniu karnym.

reklama

Wkrótce po zdarzeniu sprawca usłyszał zarzuty dotyczące posiadania zabronionych substancji, złamania zakazu prowadzenia pojazdów i spowodowania zagrożenia w bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zgodnie z prawem może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków, a w przypadku stwierdzenia jazdy po ich użyciu – do 3 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdem oraz wysoka grzywna.

Całe zdarzenie, w obliczu zgromadzonych dowodów i zeznań świadków, rzuca cień na przyszłość oskarżonego 38-latka, który będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań przed sądem.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane