1 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Obywatelskie ujęcie: pijany kierowca z 4 promilami alkoholu w organizmie zatrzymany przez świadka

OlsztynObywatelskie ujęcie: pijany kierowca z 4 promilami alkoholu w organizmie zatrzymany przez...

Wzorową postawą obywatelską wykazała się osoba, która uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Wydarzenia miały miejsce we wtorek, 7 listopada, w Olsztynie.

reklama

Przejeżdżający ulicą Krasickiego świadek zauważył dziwnie poruszające się auto. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, m.in. jechał pod prąd. Gdy auto zatrzymało się na przystanku autobusowym, świadek postanowił interweniować. Zajechał mu drogę, a gdy wyczuł od kierowcy silny zapach alkoholu, zabrał mu kluczyki i wezwał służby.

Chwilę później na miejsce przybył patrol policji. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 40-letni kierowca był kompletnie pijany, miał trudności z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była niewyraźna. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do izby wytrzeźwień.

reklama

Sprawa nietrzeźwego kierowcy znajdzie swój ciąg dalszy w sądzie, gdzie będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Zdarzenie to jest ostrzeżeniem dla innych potencjalnych sprawców i przypomnieniem, że w społeczeństwie nie ma przyzwolenia na alkohol za kierownicą. Takie zachowanie jest nie tylko niedopuszczalne, lecz także stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia