fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Olsztyn: 75-latka nie dała się nabrać oszustom i uniknęła straty prawdziwej fortuny

OlsztynOlsztyn: 75-latka nie dała się nabrać oszustom i uniknęła straty prawdziwej fortuny

Mieszkanka Olsztyna dzięki swojej czujności uchroniła się od utraty 60 tys. zł. Wtorek, 07 listopada 2023 r., mógł skończyć się dla niej kradzieżą. Na szczęście dzięki zimnej krwi i zdrowemu rozsądkowi udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia sprawy.

reklama

We wtorek do olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji wpłynęło zawiadomienie o usiłowaniu oszustwa. Jak się okazało starsza pani otrzymała telefon od kobiety, która podawała się za jej bratanicę. Fałszywa krewna przekonywała, że została zatrzymana przez policję za spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego ucierpiała ciężarna kobieta.

Dodatkowo oszustka namawiała 75-latkę do wpłacenia 60 tys. zł na rzekomą kaucję potrzebną do jej zwolnienia z aresztu. Prosiła także, aby kobieta nie rozmawiała z innymi członkami rodziny w tej sprawie. Jednak seniorka nie dała się nabrać i skontaktowała się ze swoją prawdziwą bratanicą. Okazało się, że żaden wypadek nie miał miejsca i nie ma potrzeby wpłacania żadnej kaucji.

reklama
Ostrzeżenie policji: zwiększa się liczba oszustw metodą na BLIK

Dzięki swojej czujności i wiedzy na temat metod wykorzystywanych przez oszustów 75-latka z Olsztyna nie straciła swoich oszczędności. O całym zdarzeniu zostały poinformowane służby.

Policja przypomina i wzywa do szczególnej ostrożności w przypadku takich zdarzeń. Żerowanie na łatwowierności zwłaszcza starszych ludzi i szybki zysk, to smaczny kąsek dla przestępców. Używają oni różnego rodzaju metod, takich jak „na kuzynkę” czy „na bratanicę”, by wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Policja apeluje, aby w takich przypadkach zachować czujność, sprawdzać tożsamość rozmówcy i nie dawać się zwieść słodkim słówkom. Dzięki takim postawom, jak ta zaprezentowana przez 75-latkę, można uniknąć kradzieży znacznych sum pieniędzy.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alojzy
10 listopada 2023 09:43

Urzędnik jakiego b…u poinformował bandytów ile pieniędzy ma kobieta ?

Anonimowo
10 listopada 2023 08:57

Zaraz sie sluzby morawieckiego zainteresuja skad tyle pieniedzy miala

Polecane
Ogłoszenia

Obywatelskie ujęcie: pijany kierowca z 4 promilami alkoholu w organizmie zatrzymany przez świadka

Jak bezpiecznie kupować opał przez internet? Policja apeluje o ostrożność