11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Wyjątkowe fotografie: specjalna wystawa Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej

OlsztynWyjątkowe fotografie: specjalna wystawa Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej

Wystawa zatytułowana „Ars Vitae – sztuka życia – sztuka leczenia – sztuka tworzenia” prezentuje nie tylko umiejętności artystyczne, ale również pasję z jaką lekarze podchodzą do swojej pracy. Pokazuje ona również, że sztuka leczenia i tworzenia idą ze sobą w parze.

reklama

Fotografie są dziełem lekarzy różnych specjalizacji z naszego regionu. Jest to twórczość niecodzienna, która przekracza tradycyjne ramy sztuki.

Autorzy wystawy, na której prezentowane są prace lekarzy artystów, stawiają pytanie: „Czy wykonywany z pasją zawód lekarza daje pełne zadowolenie?” Każdy z nas ma swoje marzenia i aspiracje: architekt marzy o piramidach, rolnik o obfitych zbiorach… A o czym marzy lekarz?

reklama

Praca w medycynie to ogrom obowiązków oraz styczność z chorobą i cierpieniem. Codziennie w ciszy gabinetów lekarze słyszą wiele tajemnic i bardzo często zmagają się z dylematami moralnymi. To trud, ale przede wszystkim pasja. Lekarz to zawód, którego trudno się nauczyć; trzeba tę pracę kochać i traktować jak powołanie.

Wiele z tych osób realizuje swoje artystyczne pasje po godzinach pracy. Ta wystawa pokazuje, że sztuka to nieodłączna część ich życia.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 9 listopada, o godzinie 17:30 w Galerii Stary Ratusz WBP przy ul. Stare Miasto 33 w Olsztynie.

reklama

Źródło i fot.: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia