29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Oto lista nadchodzących wydarzeń! Hala Urania nie otworzyła jeszcze drzwi, a już kusi

OlsztynOto lista nadchodzących wydarzeń! Hala Urania nie otworzyła jeszcze drzwi, a już...

Po miesiącach oczekiwania Olsztyn jest gotów powitać w swym sercu hale widowiskowo-sportową “Urania” – nowoczesny obiekt, który stanie się areną wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Po przebudowie, hala już w grudniu otworzy swoje drzwi dla publiczności, prezentując bogaty kalendarz wydarzeń na najbliższy rok.

reklama

Wielkie otwarcie z gwiazdami i sportem w roli głównej

Planowane na 15 grudnia oficjalne otwarcie hali “Urania” zapowiada się jako gala pełna atrakcji. Miasto przygotowało wyjątkowy wieczór, podczas którego na scenie wystąpią takie osobistości jak Ralph Kamiński i Czerwony Tulipan. To jednak tylko wstęp do emocjonujących sportowych zmagań, które odbędą się dwa dni później, kiedy to siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn stoczą sportowy pojedynek z drużyną z Lublina.

Karnety na przyszłoroczne atrakcje już w sprzedaży

Wraz z otwarciem hali, olsztynianie oraz goście miasta mogą już planować swoje wydarzenia kulturalne na przyszły rok. Dostępne są bilety na takie koncerty jak:

reklama
  • Golec uOrkiestra z koncertem “Kolędy i Pastorałki” – niezapomniane przeżycie świąteczne zaplanowane na 21 stycznia 2024 r.
  • Piotr Rubik z projektem “Niech mówią, że to nie jest miłość” – emocje muzyki Rubika dotrą do Olsztyna 23 lutego.
  • “Szkło kontaktowe Live and Touch – W Trasie!” – to spotkanie z humorem na najwyższym poziomie, które odbędzie się 17 marca.
  • Olsztyn Stand-up Festival™ 2024 – komediowa uczta dla fanów stand-upu 24 sierpnia z udziałem topowych polskich komików.

Nowa hala – przestrzeń dla sportu i kultury

W przestronnych wnętrzach hali “Urania” znajdą miejsce różnorodne dyscypliny sportowe – od siatkówki po futsal. Zarówno sportowcy, jak i kibice skorzystają z komfortowych warunków nowoczesnej areny, zdolnej pomieścić około czterech tysięcy osób. Obiekt pozwoli także na organizację zawodów w mniej typowych dyscyplinach, jak boks czy taekwondo, z pełnym zapleczem dla sportowców i organizatorów.

Zmodernizowany Urania to również obiekt przyjazny dla mediów i z pełną infrastrukturą dla VIP-ów. Hala rozgrzewkowa, sala judo, gabinety regeneracyjne oraz parking podziemny dopełniają oferty. Z myślą o środowisku, hala została wyposażona w systemy fotowoltaiczne i gruntowe wymienniki ciepła.

Olsztyn zyskuje nową jakość

Nowa hala “Urania” jest nie tylko dowodem na dynamiczny rozwój miasta, ale stanowi też inwestycję w przyszłość olsztyńskiej społeczności – zarówno w wymiarze kultury, jak i sportu. Już teraz, kupując bilety na zaplanowane wydarzenia, mieszkańcy i goście mogą być częścią tej ekscytującej przyszłości.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olga
6 listopada 2023 20:59

Jak patrzę na ten pomarszczony dach to obawiam się o bezpieczeństwo budynku. Wygląda groźnie.

omg
6 listopada 2023 16:14

Hahahaha

Polecane