17 C
Olsztyn
środa, 19 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńskie Mistrzostwa Fotograficzne: ruszyła kolejna edycja

OlsztynOlsztyńskie Mistrzostwa Fotograficzne: ruszyła kolejna edycja

Zaczął się jeden z najważniejszych konkursów organizowanych w Olsztynie – Olsztyńskie Mistrzostwa Fotograficzne. Zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści mogą zgłaszać swoje prace do najnowszej edycji tego popularnego konkursu.

reklama

Olsztyńskie Mistrzostwa Fotograficzne to ogólnopolski konkurs, który trwa od niemal dwóch dekad. Przez ten czas wyłoniono ponad 100 laureatów, a jurorzy ocenili ponad 12 tysięcy zdjęć. Za organizację kolejnej odsłony mistrzostw odpowiada Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

– Do udziału zapraszamy zarówno amatorów fotografii, jak i profesjonalistów – powiedziała Karolina Lewandowska z MOK-u. – Nie stawiamy ograniczeń wiekowych ani sprzętowych, okazując otwartość na różne metody pozyskiwania dobrych kadrów. W tej edycji pragniemy zwrócić uwagę uczestnikom na złożoność świata, jego problemy, ale też i piękne strony.

reklama

Uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: fotografia uliczna, portret oraz abstrakcja. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia wybrane przez doświadczone trzyosobowe jury zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w 2024 roku w Galerii Amfilada. Poza prestiżem i możliwością pokazania swoich prac szerszemu gronu odbiorców na autorów najlepszych zdjęć czekają również nagrody finansowe.

Chętni mogą nadsyłać swoje prace do 18 grudnia 2023 roku. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie MOK-u.

Źródło i fot.: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane