6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Program „Ciepłe Mieszkanie”, czyli wzmożona walka z zanieczyszczeniem powietrza

OlsztynProgram „Ciepłe Mieszkanie”, czyli wzmożona walka z zanieczyszczeniem powietrza

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił zmiany w rządowym programie „Ciepłe Mieszkanie” i zachęcał mieszkańców do wypełnienia ankiety. Program ma na celu poprawę jakości powietrza i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

reklama

Zmiany mają polegać m.in. na poszerzeniu grona beneficjentów o najemców lokali, które są własnością gminy oraz wspólnoty mieszkaniowe obejmujące od trzech do siedmiu lokali mieszkalnych.

– Warunkiem przystąpienia do naboru jest przedstawienie szacunkowej liczby wspólnot oraz właścicieli, którzy są zainteresowani skorzystaniem z dofinansowania – mówi Krzysztof Śmieciński dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna. – Dane chcemy pozyskać przy pomocy dwóch ankiet. Pierwsza jest skierowana do wspólnot, natomiast druga do właścicieli lub najemców lokali mieszkalnych.

reklama

Ankiety są dostępne na Platformie Konsultacji Społecznych. Mieszkańcy mają czas na ich wypełnienie do 26 listopada 2023 roku. Warto jednak podkreślić, że udział w ankiecie nie jest jednoznaczny ze złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania. Ma ona na celu pomóc zorientować się, ilu mieszkańców jest zainteresowanych programem.

W ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” można otrzymać finansowe wsparcie na likwidację źródeł ogrzewania na paliwo stałe, zakup nowoczesnych urządzeń grzewczych (kotła gazowego kondensacyjnego, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła) czy podłączenie lokalu do wspólnej sieci ciepłowniczej. Dofinansowanie obejmuje również wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, wymianę okien i drzwi czy instalację wentylacji mechanicznej.

Dla zainteresowanych przeprowadziliśmy krótki przegląd ankiety. Wnioskodawcy są proszeni o podstawowe informacje, takie jak: dane kontaktowe, adres nieruchomości czy deklaracja skorzystania z dofinansowania. Na stronach internetowych UM i WFOŚiGW można zapoznać się z pełną treścią ankiety.

reklama

Źródło i fot.: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
6 listopada 2023 23:44

najekologiczniejsze jest spa;amie drewna,tylko edukacja ze suchego itp.przestancie prac te puste mozgi pseudo ekologia i durnymi piecami niczym nie rozniacymi sie od starych,ogien to ogien

Terezza
4 listopada 2023 15:27

A moja gmina nie przystąpiła do programu, no cóż wójt z pustym serduszkiem na klapie symbolizuje wszystko… I dlatego tym razem zagłosowałem na PiS.

Polecane
Ogłoszenia