10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn dołącza do elitarnego grona miast z własną edycją Monopoly

OlsztynOlsztyn dołącza do elitarnego grona miast z własną edycją Monopoly

Stolica Warmii i Mazur dołącza do elitarnego grona kilkuset miast na całym świecie i już od najbliższej soboty, 4 listopada, będzie mieć swoją edycję kultowego Monopoly. Pierwsza informacja o powstaniu tej edycji pojawiła się w połowie marca, a teraz, po niemal ośmiu miesiącach, wielkimi krokami zbliża się jej premiera.

reklama

– Od dawna myśleliśmy o tym, żeby Olsztyn miał własną wersję tej gry – przyznał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Rok Mikołaja Kopernika to idealny moment, aby wejść do gry.

Mieszkańcy miasta mogli wpłynąć na wygląd planszy przez internetowe głosowanie. Jedyne do tej pory ujawnione pole na planszy to Zamek Kapituły Warmińskiej, który pokonał ławeczkę Kopernika i tablicę astronomiczną.

reklama

Wyczekiwana premiera olsztyńskiej edycji gry Monopoly odbędzie się już w sobotę, 4 listopada, o godz. 14:00 w Galerii Warmińskiej.

– To doskonała okazja, żeby osobiście sprawdzić, jakie pola znalazły się w olsztyńskiej wersji – zaprasza Krzysztof Otoliński z Urzędu Miasta Olsztyna.

Zapowiedział też, że oprócz prezentacji planszy zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym ogromną planszę do wspólnej gry, zabawy i animacje. Jako element obchodów 670-lecia miasta podczas imprezy nie zabraknie również tortu. Będzie też można wygrać egzemplarze olsztyńskiej wersji Monopoly.

reklama

Monopoly to gra z długą tradycją. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku. Gra zdobyła ogromną popularność – do tej pory sprzedano około 200 mln egzemplarzy. Powstało ponad 200 wersji lokalnych. Najliczniejsza znana kolekcja Monopoly liczy ponad 90 edycji, a najdłuższa gra trwała 70 dni.

Źródło i fot.: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Falisty
4 listopada 2023 11:03

Dziś już jest w Auchanie po 119. Tanio jak za miasto 🤣🤣🤣

Miro
3 listopada 2023 15:01

Ciekawe czy będą apartamenty szwagra i siostrzeńca ?!?

Polecane
Ogłoszenia