Służba w policji to nie tylko praca związana z czuwaniem nad przestrzeganiem prawa. Umożliwia ona również realizację własnych zainteresowań oraz pasji. Przewodnicy psów, policyjni wodniacy, motocykliści z wydziału ruchu drogowego czy specjaliści z zakresu rozwiązywania zagadek kryminalnych – to tylko przykładowe stanowiska, które mogą być dostępne dla osób zainteresowanych karierą w policji.
Jedną z unikalnych cech służby w policji jest możliwość pracy blisko miejsca zamieszkania. Policjantom, dzięki dużej liczbie jednostek i ich gęstym rozmieszczeniu, często przysługuje możliwość pełnienia służby w znanej im okolicy, blisko rodziny i przyjaciół. Możliwe jest więc połączenie zaangażowania zawodowego z lokalnym poczuciem społeczności.
Jakie są wymagania, by zostać policjantem? Ograniczeń wiekowych nie ma, jednak istnieje kilka konkretnych wymogów, które kandydat musi spełnić. Są to między innymi: posiadanie obywatelstwa polskiego i nieskazitelnej opinii; brak na koncie prawomocnego wyroku sądu za przestępstwo; posiadanie co najmniej średniego wykształcenia; korzystanie z pełni praw publicznych oraz zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych.
Termin przyjęcia do służby w 2023 roku przypada na 28 grudnia. Osoby zainteresowane rozpoczęciem kariery w policji powinny skierować swoje kroki do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Tam będą mogły złożyć niezbędne dokumenty, takie jak wypełniony kwestionariusz osobowy i podanie o przyjęcie do służby.
Ankieta bezpieczeństwa, niezbędna w procesie rekrutacji, dostępna jest na stronie internetowej Komendy Głównej Policji, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Źródło: KPP Nidzica
Hahahaha;)
Już na kolanach szukacie ? Tylu chętnych mieliście za bramą. Na Twoje miejsce jest 20.
Tak mówiliście .
Jebać całe kierownictwo policji. Rodzinny interes układy i wchodzenie w dupe.
Pieprzyć was, odkąd odszedłem z 20 tysięcy nie schodzę a przyszłość dla mnie niejaki pan kociak pisał słaba .
Chuj wam w dupę nygusy!