14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Zmiany organizacji ruchu na olsztyńskich cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych

OlsztynZmiany organizacji ruchu na olsztyńskich cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu przy olsztyńskich nekropoliach. W przypadku komunikacji zbiorowej zostanie zwiększona liczba autobusów obsługujących tradycyjne linie, a także uruchomione zostaną specjalne połączenia.

reklama

Od 31 października do 2 listopada zmieni się organizacja ruchu na drogach wokół cmentarzy przy ul. Wadąskiej (w Dywitach) i przy ul. Poprzecznej. W nocy z 31 października na 1 listopada ul. Wadąska stanie się drogą jednokierunkową od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu. Do cmentarza będzie można dojechać tylko od strony al. Wojska Polskiego, a od strony ul. Jagiellońskiej dojazd możliwy będzie jedynie do Kieźlin. Na ul. Wadąskiej będą mogły poruszać się tylko pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Na cmentarz przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową, umożliwiającą przejazd jedynie w kierunku ul. Jagiellońskiej.

reklama

Zmiany dotyczą także sąsiednich ulic. Ulica Cicha będzie wyłączona z ruchu, a ulica A. Erdmanowej będzie dostępna wyłącznie dla pieszych. Zmiany w organizacji ruchu na cmentarzach przy ul. Wadąskiej i przy ul. Poprzecznej będą obowiązywać do 2 listopada do godz. 4:00 nad ranem.

Do 2 listopada zostanie wzmocniona obsługa komunikacyjna dojazdów do cmentarzy przy ul. Wadąskiej i przy ul. Poprzecznej. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach 116, 117 i 126, a także specjalne linie ułatwiające dostęp do nekropolii. Wszystkie cmentarze będą obsługiwane przez określone linie komunikacyjne.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji miejskiej i organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia