15 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Policyjne interwencje w regionie: kolizje i pijani za kierownicą

IławaPolicyjne interwencje w regionie: kolizje i pijani za kierownicą

Każdy wypadek i kolizja to suma różnych wydarzeń, których w większości można byłoby uniknąć. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć tego świadomość i każdy z nich powinien kierować się rozsądkiem oraz odpowiedzialnością, posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz prowadzić auto, pozostając bezwzględnie trzeźwym.

reklama

Niestety nie wszyscy trzymają się podstawowych zasad ruchu drogowego, co często prowadzi do poważnych i niebezpiecznych incydentów. Codzienne kontrole policyjne mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie negatywnych zachowań wśród uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Policjanci przypominają także kierowcom o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, a także sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

W przeciągu ostatniej doby na terenie powiatu iławskiego funkcjonariusze interweniowali na miejscu dwóch kolizji i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

reklama

Do pierwszej kolizji doszło w poniedziałek (30.10.2023 r.) kilka minut po godzinie 10:00. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo 44-latka kierująca skodą nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do bocznego zderzenia z audi, które ją wyprzedzało. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic poważnego się nie stało, jednak 44-latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu została ukarana mandatem.

Później, tuż przed godziną 23:00, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Okazało się, że 24-latek kierował samochodem, mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Kisielice nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wszystkie te zdarzenia przypominają, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla bezpieczeństwa naszego oraz innych uczestników ruchu.

reklama

Źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia