18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Edukacja i profilaktyka: jak policja zapobiega zagrożeniom wśród młodzieży?

OlsztynEdukacja i profilaktyka: jak policja zapobiega zagrożeniom wśród młodzieży?

Zaangażowanie, profilaktyka i rozmowa – to wszystko wchodzi w zakres codziennej pracy funkcjonariuszy policji, którzy poświęcają czas na działania skierowane do dzieci i młodzieży. Spotkania mają na celu nie tylko edukację młodych ludzi na temat bezpieczeństwa, ale także promowanie zawodu policjanta.

reklama

Jedna z takich wizyt odbyła się 25 października 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Stawigudzie. Aspirant Krzysztof Kłos z Komisariatu Policji w Olsztynku przeprowadził wykład, a także porozmawiał z uczniami. Uczestnicy spotkania wykazali duże zainteresowanie sprawami bezpieczeństwa, odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne oraz problemem dopalaczy i narkotyków.

Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo w sieci i cyberprzestępczość, czyli zagadnień, które stają się coraz bardziej aktualne w dzisiejszym świecie cyfrowym. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie są konsekwencje niewłaściwego zachowania i co grozi za łamanie prawa.

reklama

W trakcie spotkania uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, które miały na celu podniesienie ich świadomości prawnej i społecznej. Poruszony został również temat wstąpienia w szeregi policji, a uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacyjny i jakie warunki trzeba spełnić, aby w przyszłości założyć policyjny mundur.

Policjanci podczas swojej codziennej służby zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest profilaktyczne i edukacyjne podejście do młodzieży, aby zwiększyć ich świadomością społeczną.

Policja w Olsztynie zachęca wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat procesu rekrutacji i warunków służby.

reklama
Spotkania profilaktyczne z uczniami.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane