31 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Województwo warmińsko-mazurskie będzie miało nowego marszałka

OlsztynWojewództwo warmińsko-mazurskie będzie miało nowego marszałka

Gustaw Marek Brzezin zwalnia stanowisko marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Swoich kandydatów mieli zarówno przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, jak i PSL.

reklama

Dotychczasowy marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin uzyskał mandat senatorski. O jego stanowisko ubiegali się obaj koalicjanci: PSL i Koalicja Obywatelska. Politycy z obu partii uważali, że to do nich należy obsadzenie tego urzędu, jednak wiążące rozmowy odbyły się na wyższym szczeblu.

Decyzja sekretarzy generalnych

– Ta kwestia została rozstrzygnięta na poziomie sekretarzy generalnych naszych ugrupowań – powiedział „Gazecie Wyborczej” szef Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach, poseł Jacek Protas. Nowego marszałka wskaże PO i najprawdopodobniej nie będzie tu niespodzianek.

reklama

– Na poniedziałek zwołałem nasz zarząd i będę proponował, żeby zarekomendował na marszałka Marcina Kuchcińskiego – zapowiedział Jacek Protas.

Marcin Kuchciński ma doświadczenie

Obecnie Marcin Kuchciński jest wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego – stanowisko to piastuje od 2018 roku, a od 2015 roku jest członkiem zarządu województwa. Nic więc dziwnego, że działacze Koalicji Obywatelskiej ufają jego doświadczeniu.

– Choć jest politykiem młodego pokolenia, to ma wiedzę i odpowiednie doświadczenie. Od lat pracuje jako wicemarszałek i jestem przekonany, że dobrze poprowadzi samorząd województwa – powiedział Jacek Protas. Przewodniczący PO zaznaczył także, że obecnie województwo będzie musiało się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, wynikających między innymi z kolejnej perspektywy finansowej, ale też wdrażaniem nowych inteligentnych specjalizacji.

reklama

– Potrzeba nam dynamicznego człowieka, a Marcin Kuchciński będzie świetną twarzą samorządu Warmii i Mazur – uważa Jacek Protas.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
29 października 2023 18:05

Kto się założy ??? że ta PO wsko PSL owska hołota orżnie Polaków na kasie ,jak z termami dla morsów było.

Marek
28 października 2023 16:27

Mam nadzieję, że będzie lepszy niż Brzezin który był antykolejowy a jego mentalną granicą były 4 pociągi na trasie wyremontowanej za grube miliony. Mam nadzieję, że mentalność Kuchcińskiego będzie inna i nie będzie samouwielbienia z nikłej oferty przewozowej, lecz będzie starał się dorównać lepszym województwom i da np 8par pociągów do Braniewa (a nie w wekend1-2), Pisza, Elbląga itp. Tak jak na przykład woj Mazowieckie na świeżo wyremontowanej lini 35 z Ostrołeki do Chorzel dł 8 par pociągów i jeszcze bilety w promocji po 4,20 za przejazd. A Brzezin jako Warm-Mazurskie dał łaskawie 4 pary pociągów do Chorzel. Ręce opadają.

Polecane