fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Odliczanie do WAMA Film Festival

OlsztynOdliczanie do WAMA Film Festival

Organizatorzy wydarzenia oficjalnie zapowiedzieli już drugą jego edycję, która odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur w dniach 7-11 października. Co czeka nas w tym roku?

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”61″ gal_title=”wama festival 2015″]

WAMA Film Festival jest nie tylko największym tego typu projektem w regionie, ale także jedynym festiwalem koprodukcji filmowych w kraju. Jak podkreślają organizatorzy, jego motywem przewodnim są wielokulturowość, wieloetniczna koegzystencja oraz dialog na styku kultur i narodów, szczególnie ważne i obecne właśnie w historii Warmii i Mazur.

reklama

Wykłady, warsztaty i prelekcje w ramach festiwalu rozpoczną się już w poniedziałek (5.10). Jednak najważniejsze będą oczywiście projekcje konkursowe. Jak podaje Urząd Miasta Olsztyna, do konkursu głównego zgłoszono 8 produkcji zrealizowanych przez twórców m.in. z Chin, Japonii, Kolumbii, Francji, Włoch, Szwecji i Polski. Do tego 13 obrazów znajdzie się w konkursie filmów krótkich. W jury zasiądą znane postaci, m.in. ambasador festiwalu Jerzy Hoffman, reżyser Janusz Kondratiuk, scenarzysta Cezary Harasimowicz, aktor Antoni Królikowski i dziennikarz Andrzej Sołtysik.

Wydarzenia związane z festiwalem odbędą się w kilku punktach Olsztyna – filharmonii, kinie Helios, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, bibliotece Planeta 11, Olsztyńskim Teatrze Lalek oraz Centrum Humanistycznym w Kortowie.

reklama

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Pełny program II edycji WAMA Film Festival dostępny jest TUTAJ.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji