29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Sprawa zanieczyszczenia zbiornika w Parku Zacisze trafi do prokuratury?

OlsztynSprawa zanieczyszczenia zbiornika w Parku Zacisze trafi do prokuratury?

Ścieki dostały się do zbiornika retencyjnego na Osiedlu Generałów w Olsztynie. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się prokuratura.

reklama

Zator sieci kanalizacyjnej

W zeszły wtorek doszło do zanieczyszczenia zbiornika retencyjnego w Parku Zacisze u zbiegu ulic Bukowskiego i Antonowicza na Osiedlu Generałów w Olsztynie.

– Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji odnotowało powierzchniowy wypływ ścieków z kanalizacji sanitarnej przy ulicy Antonowicza – powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka olsztyńskiego PWiK Anita Chudzińska.

reklama

Doszło do tego z powodu zatoru sieci kanalizacyjnej.

-Przyczyną wypływu ścieków był zator sieci kanalizacyjnej, który nie pozwalał na przepływ ścieków. Niestety ścieki przedostały się do otwartego zbiornika retencyjnego wód opadowych na skrzyżowaniu Antonowicza i Bukowskiego –powiedziała rzeczniczka PWiK.

Sprawą zajmie się prokuratura?

Pracownicy PWiK wypompowali skażoną wodę, częściowo wyzbierali śnięte ryby, po czym zalali zbiornik nową, czystą wodą. Udało im się ustalić, że zator sieci został spowodowany wrzuceniem do kanału sanitarnego odpadów budowlanych.

reklama

– Myślimy o tym, że zostanie to skierowane do prokuratury w celu poszukiwania sprawcy – poinformowała Anita Chudzińska.

Zanieczyszczenie na Redykajnach

Również w innej części miasta, na olsztyńskich Redykajnach, pojawił się podobny problem. Tam także doszło do wypływu nieczystości, tym razem przyczyną była awaria sieci.

Teraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie badają, czy nie doszło do zanieczyszczenia jeziora Tyrsko i terenu w jego okolicy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Konfederacja
26 października 2023 09:12

Pewnie gównarze z konfy posrały się na wieść o wyniku wyborczym.

Polecane