2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Jakie buty motocyklowe wybrać na lato? Teraz jest najlepsza pora na ich zakup! Dlaczego?

Materiał partneraJakie buty motocyklowe wybrać na lato? Teraz jest najlepsza pora na ich...

Bezpieczna jazda motocyklem wymaga nie tylko umiejętności, ale również odpowiedniej odzieży. Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o strój przeznaczony do jazdy motocyklem, są buty. Jakie buty motocyklowe na lato będą najlepsze i dlaczego? O czym nie można zapomnieć przy ich wyborze? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, butów przeznaczonych do jazdy motocyklem w lecie.

reklama

Długość butów motocyklowych – jaką wybrać?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą kwestią związaną z wyborem odpowiedniego obuwia motocyklowego na lato jest określenie długości butów. Czynnikiem, który powinien być w tym przypadku decydujący, jest to, jak często się jeździ. 

Osoby, dla których ten środek transportu jest głównym, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup krótkich butów motocyklowych, które mogą być wykonane np. z materiału mesh zapewniającego doskonałą termoizolację. 

reklama

Ponadto letnie buty motocyklowe są także zaprojektowane w taki sposób, aby kierujący motocyklem miał jak najlepsze wyczucie hamulca tylnego oraz aby nie miał najmniejszych problemów ze zmianą biegów. Warto także zaznaczyć, że krótkie buty motocyklowe na lato, podobnie jak te długie, zapewniają również doskonałą ochronę stopy. Wyposażone są w bardzo podobne wzmocnienia jak długie buty motocyklowe. 

Trampki motocyklowe – idealne na lato

Ciekawym wyborem, jeśli chodzi o buty przeznaczone do jazdy motocyklem, są trampki. Z wyglądu nie różnią się one niczym od obuwia codziennego, jednakże to tylko pozory. Podstawą, jeśli mówimy o dobrych butach motocyklowych, jest nie tylko zapewnianie właściwej wentylacji, ale przede wszystkim – mocna i solidna podeszwa. To pierwsza rzecz, która odróżnia trampki motocyklowe od „zwykłych”. Ponadto nie można zapominać o odporności obuwia na działanie wysokich temperatur. 

reklama

Trampki motocyklowe, podobnie jak klasyczne buty przeznaczone do jazdy na jednośladzie, są wyposażone także w odpowiednie wzmocnienia i udogodnienia związane z prowadzeniem motocykla. Więcej o tym, jakie buty motocyklowe na lato sprawdzają się najlepiej, przeczytasz w serwisie dobresklepymotocyklowe.pl

Klasyczne, sportowe buty na motocykl – co je wyróżnia?

Osoby, które poruszają się na jednośladach o bardzo dużej mocy, zdecydowanie powinny wybrać klasyczne buty sportowe lub turystyczne przeznaczone do jazdy na motocyklach. Tego typu modele są wyposażone w niezbędne wzmocnienia i wygodne zapięcia. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy, a ponadto świetnie pasują do kombinezonów czy spodni motocyklowych. Łączą w sobie zatem modny design oraz praktyczność.

Jakie buty motocyklowe na lato wybrać?

Buty sportowe przeznaczone do jazdy na jednośladzie Rebelhorn Vandal to doskonała propozycja zarówno dla osób, które preferują jazdę na nakedach, jak i ścigaczach czy motocyklach sportowych. Wyposażone są we wzmocnienia na piętach i kostkach, a także w solidną i mocną podeszwę. Zapięcie na zamek błyskawiczny zdecydowanie ułatwia ich zakładanie, a design świetnie komponuje się m.in. z kurtkami motocyklowymi Rebelhorn. 

Warto także podkreślić, że ten model butów motocyklowych na lato jest wyposażony w podszewkę 3D mesh, która pozwala na zachowanie odpowiedniej termoizolacji i dodatkowo zwiększa uczucie komfortu – zarówno w trakcie prowadzenia jednośladu, jak i chodzenia.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia